Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej DudaGetty Images / Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Andrzej Duda promuje turniej esportowy. Na Tik-Toku!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Tego jeszcze na polskiej scenie esportowej nie było. Prezydent Andrzej Duda postanowił włączyć się w promocję turnieju esportowego organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Co więcej, zrobił to za pośrednictwem Tik-Toka.

Grarantanna Cup - bo taką nazwę nosi promowany przez prezydenta turniej, to rozgrywki, za organizacje których odpowiedzialne jest Ministerstwo Cyfryzacji. 

- To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

W organizację turnieju zaangażowane zostały topowe polskie osobistości z branży esportowej jak choćby: "Morgen", "Kubik", "Izak", "Pasha", "Nervarien", Kinga Kujawska, "Kubon" czy "Saju". 

Zaangażowany został jednak także sam Andrzej Duda, który specjalnie do tego celu otworzył konto na Tik-Toku, popularnym serwisie, gdzie można zamieszczać krótkie filmiki. 

@andrzejdudanatiktoku

##grarantanna##zostanwdomu##zostanciewdomu##koronawirus##coronavirus##foryou##fyp##koronawiruswpolsce##andrzejduda

♬ dźwięk oryginalny - andrzejdudanatiktoku

Turniej Grarantanna Cup rusza 1 kwietnia. Zapisać można się TUTAJ. Rozgrywki toczyć się będą w czterech tytułach: League of Legends, Counter-Strike'u, FIFA 20 oraz Brawl Stars. Na zwycięzców czekają między innymi fotele gamingowe, myszki, słuchawki czy monitory. 

Dodatkowo nagrodzone zostaną również szkoły, których reprezentanci okażą się najlepsi w poszczególnych tytułach. Ministerstwo zapowiedziało, że osiem placówek, z których wywodzić będą się zwycięzcy otrzyma nowe pracownie multimedialne. 

Czytaj także:
eNASCAR już od niedzieli na żywo w Sportklubie!
Koronawirus. Nicolas Mahut zorganizował charytatywny turniej w FIFA 20

ZOBACZ WIDEO IEM Katowice 2020. Kapitalna oglądalność imprezy! "Najlepszy wynik w historii"

Czy turniej Grarantanna Cup to słuszna inicjatywa Ministerstwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL