Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sektor Gości 93. Polacy pokochali esport. Mamy trzeci wynik na świecie! "To efekt Małysza" [3/4]

Dlaczego Polska stanowi jeden z najbardziej gorących rynków na świecie, jeżeli chodzi o zainteresowanie esportem i regularne oglądanie meczów esportowych? Czemu nasz kraj znajduje się na trzecim miejscu na świecie, jeżeli chodzi o gęstość rynku esportowego czyli stosunek liczby esportowych entuzjastów do ogólnej internetowej populacji danego kraju? Jak to możliwe, że wyprzedzamy nawet USA, gdzie wielkie imprezy esportowe odbywały się już w ubiegłym wieku, a ustępujemy jedynie Korei Południowej i Turcji? Dlaczego w przypadku esportu w Polsce możemy mówić o "efekcie Małysza"? W jakim stopniu na popularyzację esportu wpływa impreza Intel Extreme Masters, która od sześciu lat odbywa się w katowickim Spodku? Co sprawia, że na jedną edycję przychodzi nawet 170 tysięcy ludzi? Dlaczego najlepsi gracze esportu niewiele różnią się od gwiazd tradycyjnego sportu? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 93. odcinka programu "Sektor Gości", w którym rozmówcami Michała Bugno byli dyrektor zarządzający ESL Polska Aleksander Szlachetko oraz jeden z najlepszych na świecie zawodników gry Starcraft Artur "Nerchio" Bloch. 

 SportoweFakty.TV
SportoweFakty.TV

Komentarze (1):

 • Tomek Burdan Zgłoś
  dlaczego? Bo Polacy to wspaniały naród! Masa młodych ciągnących do nowości i ... druga strona rodzice którzy są zainteresowani tym co robią dzieci. Potrafiący pójść na duuuuże
  Czytaj całość
  ustępstwa, świadomi że idzie nowe MY pokolenie lat 70.80. siedzieliśmy przed telewizorem - mlodzi siedzą przed kompem.:) Tylko zapewnić kulturę fizyczną i kontakt ze środowiskiem zewnętrznym:)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL