Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Smuda ma już jedenastkę na Euro!

Artur Długosz
Artur Długosz
Wszystko wskazuje na to, że Franciszek Smuda ma już ustaloną wyjściową jedenastkę na Euro 2012. - Wiem, na kogo postawić i kto może temu zespołowi pomóc, a kto nie - mówi Franciszek Smuda.

Szczęsny - Boenisch, Wasilewski, Perquis, Piszczek, Polanski, Murawski, Obraniak, Rybus, Błaszczykowski, Lewandowski - w takim składzie reprezentacja Polski rozpoczęła ostatni mecz z Andorą. Wszystko wskazuje na to, że w takim samym ustawieniu biało-czerwoni wyjdą na pierwszy mecz na Euro 2012. Rywalem podopiecznych Franciszka Smudy będzie Grecja. - Teraz mnie już nic nie zaskoczy. Wiem, na kogo postawić i kto może temu zespołowi pomóc, a kto nie - mówi selekcjoner.

- Mam prawo jeszcze zmienić ten skład. Poczekajmy do piątku. Jeszcze mamy parę treningów, a różnie to na nich bywa. Nie powiem, że piłkarze siebie kopią, ale jest konkurencja. Czasami i na zajęciach jest twarda gra i może się coś przydarzyć - odpukać - dodaje.

W spotkaniu z Andorą lekko poturbowani zostali Maciej Rybus, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Selekcjoner kadry zarzeka się jednak, że zawodnikom nic nie jest i przeciwko Grecji będą mogli wystąpić.

Niemal pewniakiem w defensywie jest Damien Perquis, którego wystąp na Euro jeszcze niedawno stał pod znakiem zapytania. Na lewej stronie defensywy raczej wystąpi Sebastian Boenisch. - Perquis może nie prostować ręki, ale żeby dobrze grał - tak, jak teraz to robi. Wawrzyniak miał małe dolegliwości w Austrii z mięśniem. Akurat dobrze się stało, bo Sebastian Boenisch miał możliwość grania całych meczów. To mu było potrzebne - wyjaśnił "Franz".

Przeciwko Andorze Smuda kazał się oszczędzać swoim zawodnikom. Z Grecją nie będzie już jednak mowy o odpuszczaniu. - Sam powiedziałem zawodnikom, żeby uciekali z nogami. Jak ktoś widział, że przeciwnik idzie "na dzika", to bez sensu było tam nogi wkładać. Tak będziemy robić dopiero w piątek. Wtedy już nie ma zmiłuj się - podkreślił opiekun biało-czerwonych.

Także sami piłkarze zdają sobie już raczej sprawę, jak będzie wyglądał podstawowy skład na pierwszy mecz grupowy podczas mistrzostw Europy. - Mówiłem już tak w Lienz i zdania nie zmieniłem. Ta jedenastka, która wybiegła na boisko przeciwko Andorze i ze Słowacją, rozpocznie spotkanie z Grecją - skomentował Dariusz Dudka.

Pierwszym rezerwowym kadry może być natomiast Rafał Wolski. - Mecz z Grecją pokaże, kto wejdzie jako pierwszy zmiennik. Po cichu liczę, że to będę ja, ale najpierw muszę pokazać trenerowi, że na to zasługuję - powiedział młody piłkarz Legii Warszawa.

Tak będzie wyglądała podstawowa jedenastka na Euro 2012?Tak będzie wyglądała podstawowa jedenastka na Euro 2012?

Komentarze (8):

 • ramol Zgłoś
  Co oni tacy pokrzywieni? Kręgosłupy ich bolą po meczu z Andorą? Wstyd, żeby wygrać 2:0 (karne z oczywistych względów się nie liczą)z ostatnią drużyną ze statystyk FIFA
  • kmicic Zgłoś
   Ci niektorzy Polscy Piłkarze to się posrają ze strachu i tremy, o presji wogóle lepiej nie mówić, od 4 rech lat wbijają do głów że trzeba wyjść z grupy i zrobić wynik!
   • Melanżowicz Zgłoś
    będzie jak będzie i tak , ja tylko wyraziłem moje zdanie , nie wiem ie podoba mi się ostatnio Murawski , taki mało błyskotliwy się zrobił , wolny ... ja bym wystawił tak: Szczęsny -
    Czytaj całość
    Perquis , Wasilewski , Boenisch ,Piszczek - Grosicki , Dudka , Polanski , Błaszczykowski - Obraniak - Lewandowski (ewentualnie Rybus za Grosickiego ) ;) ale to tylko jak ja bym to widział więc proszę mnie nie najeżdżać , i tak będę trzymał mocno kciuki za naszych ktokolwiek będzie na murawie ;))) POLSKAAAA !!!
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL