Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fot Damian Filipowski / WP SportoweFakty / Fot. Damian Filipowski / WP SportoweFakty

Euro 2016: to już pewne - Maciej Rybus nie zagra we Francji

Maciej Kmita
Maciej Kmita
To już decyzja ostateczna: Maciej Rybus nie wystąpi na Euro 2016. 27-letniego reprezentanta Polski z udziału w mistrzostwach Europy wyeliminował uraz barku.

Maciej Rybus kontuzji nabawił się podczas rozegranego 21 maja meczu ostatniej kolejki sezonu rosyjskiej ekstraklasy z FK Rostów. Pięć dni później zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Arłamowie, ale zamiast trenować z zespołem Adama Nawałki, przechodził kolejne badania.

W poniedziałek ostatecznie okazało się, że wychowanek Pelikana Łowicz nie będzie mógł wziąć udziału w zbliżających się mistrzostwach. Brak Rybusa to spore osłabienie reprezentacji Polski. 27-latek był absolutnie podstawowym zawodnikiem drużyny Adama Nawałki w czasie el. Euro 2016. Wystąpił w ośmiu z dziesięciu spotkań Biało-Czerwonych i zaliczył cztery asysty. Z kolei sezon 2015/2016 był jego najlepszym w karierze - dla Tereka Grozny zdobył aż osiem bramek i zanotował trzy asysty.

Pod jego nieobecność na lewej stronie defensywy reprezentacji Polski zagra Jakub Wawrzyniak albo Artur Jędrzejczyk.

Przypomnijmy, że już wcześniej uraz ręki wyeliminował z udziału w Euro 2016 Pawła Wszołka.

W poniedziałek zostanie ogłoszona 23-osobowa kadra Polski na mistrzostwa. Wobec kontuzji Rybusa i Wszołka z zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej, liczącej 28 nazwisk kadrze na turniej, do Francji nie pojedzie tylko trzech - jeden golkiper i dwóch graczy z pola.

ZOBACZ WIDEO Rzadki uraz Macieja Rybusa. Operacja niemal pewna (źródło TVP)

Kto powinien zastąpić Macieja Rybusa na lewej obronie reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL