Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Euro 2016. Kevin Kilbane krytykuje Roya Keane'a. "Wyszedł przed szereg"

Karol Borawski
Karol Borawski
Aiden McGeady został skrytykowany przez Roya Keane'a po wtorkowym meczu towarzyskim z Białorusią (1:2). Z kolei byłego piłkarza Manchesteru United skrytykował Kevin Kilbane, który uważa, że asystent selekcjonera "wyszedł przed szereg".

Irlandczycy przegrywali z Białorusią na własnym terenie już 0:2. Honor drużyny Martina O'Neilla uratował Stephen Ward, chociaż i tak ostatni test przed rozpoczęciem Euro 2016 został oblany. Po wtorkowej porażce Roy Keane skrytykował Aidena McGeady'ego.

Według byłego reprezentanta Irlandii Kevina Kilbane'a słowa Keane'a w niczym nie pomogą, a mogą jedynie zepsuć atmosferę.

- Komuś niezorientowanemu w sytuacji mogłoby się wydawać, że mówimy o selekcjonerze reprezentacji Irlandii, ale Roy Keane jest jego asystentem, w tym rzecz - powiedział BBC Radio 5 Kilbane.

ZOBACZ WIDEO Zbigniew Boniek: Najtrudniejszy mecz będzie z Irlandią Północną (źródło TVP)

- Keane zakwestionował postawę Aidena McGeady'ego. Gdyby za czasów gry Keane'a asystent menedżera zakwestionował pracę jednego z jego kolegów, to Keane byłby pierwszym, który by zapytał menedżera i jego asystenta, co wyprawiają - dodał.

- Roy jest asystentem selekcjonera i powinien znać swoją rolę. Powinien być buforem między trenerem i zawodnikami, a wszystko zmierza ku temu, że będzie wyalienowany z grupy. Jestem przekonany, że Roy się tym nie przejmuje, ale jeśli zespół jedzie na turniej, to powinna panować w nim harmonia. Roy nie może wychodzić przed szereg i mówić takich rzeczy, jakie mówił o Aidenie - uważa Kilbane.

Reprezentacja Irlandii zagra na Euro 2016 w grupie E, jej rywalami będą Belgowie, Włosi i Szwedzi.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL