Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski

Vicente del Bosque: Polska obok Anglii i Belgii

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque ocenił, że reprezentacja Polski ma podobne szanse na odniesienie sukcesu na Euro 2016 jak drużyny Belgii czy Anglii.

Reprezentacja Hiszpanii będzie na zbliżających się mistrzostwach Europy bronić tytułu wywalczonego cztery lata temu. Choć tym razem "La Roja" nie jest wymieniana w roli kandydatów do złotego medalu, to według Vicente del Bosque'a jego drużyna jest w stanie sięgnąć po raz trzeci z rzędu po złoty medal.

- Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa Europy. Ale nie możemy myśleć o tym, tylko o każdym kolejnym meczu. Czujemy większą odpowiedzialność niż przed Euro 2012, ponieważ bronimy dwóch tytułów - powiedział selekcjoner Hiszpanów.

Doświadczony szkoleniowiec uważa, że wiele zespołów jest w stanie sięgnąć po tytuł, w tym gospodarze.

- Francuzi mają tę przewagę, że będą grać przed własnymi kibicami i na swoich stadionach. Ponadto mają wspaniałych zawodników. Z kolei Niemcy to aktualni mistrzowie świata - wyliczył Hiszpan.

Del Bosque wymienił także kilka innych drużyn, które jego zdaniem są w stanie sprawić niespodziankę. Co ciekawe, umieścił wśród nich reprezentację Polski.

- Są także inne, interesujące zespoły, o których mówi się mniej. Belgia, Chorwacja, Anglia, Polska - powiedział były trener m.in. Realu Madryt.

Hiszpanie zagrają na Euro 2016 w grupie D. Ich rywalami będą Czesi, Turcy i Chorwaci.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Krychowiak: najważniejsze, że kolano nie bolało (źródło TVP)

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL