Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Sztab Biało-Czerwonych, czyli oto wszyscy ludzie selekcjonera

 Redakcja
Redakcja

Trener przygotowania fizycznego: Remigiusz Rzepka

Z reprezentacją związany - z roczną przerwą - od 2011 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - kierunek fizjoterapia.

Trener analityk: Marcin Prasoł

W sztabie szkoleniowym od marca 2016 roku. Były asystent Adama Nawałki w Górniku Zabrze i były trener Energetyka ROW Rybnik odpowiada za obserwację Irlandii Północnej.

Trener analityk: Gerard Juszczak

W sztabie od listopada 2015 roku. W ostatnich latach związany z klubami i reprezentacjami futsalowymi. Wcześniej pełnił m.in. funkcję asystenta trenera w Zagłębiu Sosnowiec. Odpowiada za obserwację Ukrainy.

Analityk, statystyk: Dawid Zajączkowski

Zajmuje się nagrywaniem meczów i treningów reprezentacji Polski oraz przygotowaniem materiałów do analizy.

Lekarz: Jacek Jaroszewski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Związany z Legią Warszawa, w reprezentacji Polski po raz pierwszy pojawił się, gdy selekcjonerem był Leo Beenhakker, pracował w sztabie biało-czerwonych także za kadencji Fornalika.

Fizjoterapeuta: Bartłomiej Spałek

Współpracował jako fizjoterapeuta z obecnym selekcjonerem w czasach, gdy prowadził on GKS Katowice i Górnika Zabrze. W klubie z Zabrza pracuje do dziś. Do sztabu reprezentacji trafił w listopadzie 2014 roku, wcześniej współpracował z kadrą U-21 Marcina Dorny.

Fizjoterapeuta: Paweł Ptak

Były lekkoatleta, dziesięć lat temu podczas Halowych Mistrzostw Świata w Moskwie zdobył srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów. Po zakończeniu kariery sportowej współpracował z lekkoatletami. Do reprezentacji dołączył, gdy selekcjonerem został Nawałka. Od 2014 roku związany także z Miedzią Legnica.

Masażysta: Wojciech Herman

Od początku selekcjonerskiej kadencji Nawałki związany z seniorską reprezentacją Polski, wcześniej współpracował z kadrą juniorów prowadzoną przez Bartłomieja Zalewskiego. Na co dzień zatrudniony w GKS Katowice.

Kucharz reprezentacji: Tomasz Leśniak

Pracował z reprezentacją za kadencji czterech poprzednich selekcjonerów, pozostał w niej w nowym sztabie szkoleniowym. Na co dzień dyrektor kulinarny w krakowskim hotelu Sheraton.

Kierownik techniczny: Paweł Kosedowski

Syn brązowego medalisty olimpijskiego w boksie Krzysztofa Kosedowskiego. Etatowy pracownik PZPN.

Rzecznik prasowy: Jakub Kwiatkowski

Kitman: Paweł Sidorowicz

Ze sztabem szkoleniowym współpracują również m.in. Dariusz Pasieka (odpowiedzialny za rozpracowanie reprezentacji Niemiec) i Michał Klich (pomagający Remigiuszowi Rzepce).

(ŁK)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL