Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ANDY RAIN

Euro 2016: historyczny gol Vladimira Weissa. Trafił jako pierwszy piłkarz klubu spoza Europy

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
26-letni Vladimir Weiss z klubu Al-Gharafa zdobył jedną z bramek w wygranym przez Słowację 2:1 meczu z reprezentacją Rosji i przeszedł do historii mistrzostw Europy.

Vladimir Weiss został pierwszym zawodnikiem, który jako piłkarz klubu spoza Starego Kontynentu (nie licząc oczywiście należących do UEFA drużyn z Turcji i Rosji) wpisał się na listę strzelców w meczu mistrzostw Europy.

Lewoskrzydłowy po występach w Manchesterze City, Glasgow Rangers, Espanyolu Barcelona, Pescara Calcio i Olympiakosie Pireus w styczniu 2014 roku przeniósł się do katarskiego zespołu Lekhwiya Sports Club, a dwa lata później został zawodnikiem klubu Al-Gharafa. Fakt, że występuje w nie najsilniejszej Qatar Stars League nie przeszkadza mu utrzymywać wysokiej formy - Weiss podczas Euro 2016 jest pierwszym wyborem selekcjonera Jana Kozaka i spłaca kredyt zaufania.

Co ciekawe, na Euro 2012 zagrało tylko dwóch zawodników z klubów spoza Europy - Robbie Keane (LA Galaxy) i Christian Wilhelmsson (saudyjski Al-Hilal), a w 2008 roku nie było ani jednego takiego gracza! Zwiększenie liczby uczestników mistrzostw połączone ze spopularyzowaniem transferów poza kontynent spowodowało, że na Euro 2016 występują nie tylko zawodnicy na co dzień grający w Katarze (poza Weissem Węgier Krisztian Nemeth i Rumun Dragos Grigore), ale także w USA, Kanadzie, Chinach, Australii, Meksyku i Arabii Saudyjskiej.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Austria - Węgry. Zobacz animacje bramek (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL