WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Ciereszko

Euro 2016: bez Kapustki w 1/8 finału. "On nie jest siłą napędową zespołu"

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wojciech Łazarek pozostaje optymistą i wierzy w to, że reprezentacja Polski awansuje do półfinału Euro 2016. Nie obawia się też braku Bartosza Kapustki, który w jego ocenie nie jest siłą napędową zespołu.

Ze względu na dwie żółte kartki, w meczu ze Szwajcarią nie zagra Bartosz Kapustka. - Musimy się zgodzić co do faktów, że nie jest to siła napędowa reprezentacji. To chłopiec, który może zawsze pomóc, a nie zaszkodzić. Nie jest jednak osobą dominującą w reprezentacji - ocenił Wojciech Łazarek, selekcjoner reprezentacji Polski z lat 1986-89.

- W tej kadrze decyduje silny kolektyw i gra zespołowa. Brak Bartosza Kapustki nie będzie więc rażącym osłabieniem. Każdy, kto kandyduje do zespołu, a nie może grać z powodu urazów, mikrourazów, czy kartek, jest jednak zawsze psychicznym osłabieniem dla trenera - dodał Łazarek.

Wszystko wskazuje na to, że pozycja Kamila Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego jest niezagrożona. - Też tak przypuszczam, ale nie chciałbym się wymądrzać. Trenerzy znają zespół najlepiej. Niekiedy widzą sekundowe odruchy na treningach, patrzą kto jak się zachowuje i w jakiej znajduje się dyspozycji. Sztab żyje w symbiozie z zawodnikami i wie jakie wartości przydadzą się na konkretnego przeciwnika. Już w lutym mówiłem, że wejdziemy do półfinału. To moje minimum oceniając wartość drużyny - stwierdził doświadczony szkoleniowiec.

Mówi się, że w swojej drabince Polska ma autostradę do czołowych miejsc. - Sami utorowaliśmy sobie drogę poprzez nasze wyniki i postawę. Pięknie by było, gdyby teraz zadecydowała suma ogólnych umiejętności. Obawiam się Szwajcarii tylko dlatego, gdyż graliśmy w grupie niesłychanie ambitnie i nie oszczędzaliśmy się pod względem motorycznym. Każdy dawał z siebie wszystko i dużo to kosztowało. Z Ukrainą wybitnie nam nie szło, ale wygrała mądrość taktyczna i siła drużyny. Mam nadzieję, że Szwajcarzy nas jednak nie zaskoczą - zakończył Wojciech Łazarek.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Lewandowski i Milik stracili skuteczność na Euro 2016

Czy brak Bartosza Kapustki to duże osłabienie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL