Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael O'NeillPAP/EPA / Na zdjęciu: Michael O'Neill

Euro 2016. Michael O'Neill: Chcemy rozegrać mecz życia

Karol Borawski
Karol Borawski
W sobotę Irlandia Północna zmierzy się z Walią. O ile selekcjoner Walijczyków Chris Coleman apeluje do swoich graczy, by emocje odłożyli na bok, o tyle Michael O'Neill zamierza obrać zupełnie przeciwną strategię.

- Myślę, że mój zespół zagra na dużym ładunku emocjonalnym. Chcę, żeby zawodnicy w pełni uświadomili sobie rangę pojedynku. Jeśli spojrzymy na naszą grę, zwłaszcza w dwóch ostatnich spotkaniach, nie można zakwestionować wysiłków zespołu od pierwszej do ostatniej minuty - powiedział O'Neill.

- Nie sądzę, by można było zagrać bez emocji. Nie oczekuję tego od mojego zespołu. Myślę, że to będzie ważny czynnik tego meczu. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać brytyjski futbol w dobrym starym stylu. Przesłanie dla zespołu jest proste - chcemy rozegrać mecz życia. Nie zamierzamy kończyć turnieju, chcemy grać dalej - dodał selekcjoner.

Irlandia Północna awansowała do 1/8 finału Euro 2016 po zajęciu trzeciego miejsca w "polskiej" grupie. W przypadku zwycięstwa nad Walią piłkarze Michaela O'Neilla zmierzą się w ćwierćfinale ze zwycięzcą pary Węgry - Belgia.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Lewandowski i Milik stracili skuteczność na Euro 2016

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL