Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alex Livesey

Euro 2016: Szwajcarzy krytykują pozę Roberta Lewandowskiego. "Tak się nie robi"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Prowokacyjna poza Roberta Lewandowskiego po zakończeniu rzutów karnych rozwścieczyła reprezentanta Szwajcarii Blerima Dzemailiego. Dziennik "Blick" zamieścił zdjęcie postawy, jaką przyjął nasz kapitan, i nazwał jego zachowanie niesportowym.

Po skutecznie wykonanym przez Grzegorza Krychowiaka rzucie karnym cała polska drużyna pobiegał się cieszyć pod sektor, w którym siedzieli akurat szwajcarscy kibice. W zwycięskiej euforii Lewandowski przyjął pozę, która bardzo nie spodobała się naszym rywalom - przyłożył ręce do uszu, jak gdyby dawał do zrozumienia Szwajcarom, że chce ich usłyszeć.

"W tak prowokacyjny sposób nie cieszy się przy kibicach drużyny przeciwnej" - komentuje postawę Lewandowskiego "Blick" (zdjęcie: Getty Images)
To zachowanie zdenerwowało pomocnika Helwetów Blerima Dzemailiego, który bardzo zdecydowanie ruszył w kierunku gwiazdora Bayernu Monachium. Koledzy z zespołu, Marwin Hitz i Shani Tarashaj, musieli włożyć wiele energii w powstrzymanie go. W uspokajaniu gracza Galatasaray pomagał sędzia Mark Clattenburg.

- Polacy zachowali się prowokacyjnie w stosunku do naszych kibiców, ciesząc się pod ich sektorem. Tak się nie robi. Trzeba okazać trochę szacunku. Dlatego pobiegłem do nich i powiedziałem im jasno: "wynoście się stąd!" - mówił dwie godziny po zakończeniu spotkania Dzemaili.

Pretensje do Polaków miał również Xherdan Shaqiri, który powiedział, że jako profesjonaliści nasi gracze powinni cieszyć się w innym miejscu. Biało-Czerwoni tłumaczyli natomiast, że nie chcieli nikogo sprowokować, a pod sektory zajmowane przez Szwajcarów pobiegli, ponieważ chcieli pogratulować bohaterowi meczu, Łukaszowi Fabiańskiemu.

"Poza Roberta Lewandowskiego mówi co innego" - pisze dziennik "Blick". "Szwajcarzy zareagowali na niesportową postawę Polaków, rzucając w ich kierunku kubki z piwem" - dodaje. Jeden z tych kubków podniósł Wojciech Szczęsny, napił się i pokazał w kierunku Szwajcarów uniesiony w górę kciuk.

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa o reprezentacji Polski. To dlatego tak długo brakowało sukcesów

Czy Szwajcarzy słusznie krytykują Polaków za zachowanie po meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (61):

 • Paweł Piotr Zgłoś
  a juch z tymi szwajcarami , wypadli i dobrze niech wracają do budy. tacy to szwajcarzy ,że ledwo trzech udawało, że coś tam mruczy do hymnu a reszta to chyba pierwszy raz słyszała ten
  Czytaj całość
  kawałek
  • styr Zgłoś
   skoro juz sie tak wypowiadam o tej emigracji to mam na mysli emigracje zarobkowa gdzie emigrant nie jest darmozjadem bo ta wedrowka ludow jaka ostatnio sie odbywa przeraza mnie i dobrze ze
   Czytaj całość
   nasz kraj jakos omija
   • styr Zgłoś
    qasta a co wymądrzasz sie bo spierniczyles przed biedą do Szwajcarii dali Ci chleb i robisz im na emeryture więc będziesz bronil swego żywiciela nie wiesz co robilem i gdzie bylem ale
    Czytaj całość
    Twoja praca na emigracji mnie nie porusza ja swoja rodzine potrafie wyzywic w Polsce i cieszy mnie fakt ze moge na Euro obejrzec polski zespół bez myków emigracyjnych . A dla dobra calej Europy tez mam swoj wklad.
    Wszystkie komentarze (61)

    Komentarze (61)

     Wszystkie komentarze (61)
     PRZEJDŹ NA WP.PL