Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano Ronaldo (radość po wykorzystanym rzucie karnym w meczu z Polską na Euro 2016)PAP / EPA/PETER POWELL / Cristiano Ronaldo (radość po wykorzystanym rzucie karnym w meczu z Polską na Euro 2016)

Euro 2016: Ronaldo przekonał Moutinho, aby strzelał karnego w meczu z Polską

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Przed serią rzutów karnych w meczu z Polską, Jao Moutinho nie czuł się pewnie. Odszedł na bok, nie chciał strzelać, ale wtedy przywołał go Cristiano Ronaldo. Kapitan Portugalczyków zmotywował Moutinho i ten chwilę później pokonał Łukasza Fabiańskiego

Niespełna tydzień po ćwierćfinałowym meczu Polska - Portugalia, do internetu wyciekł film, na którym widać, mobilizację w ekipie Fernando Santosa. To jednak nie selekcjoner reprezentacji Portugalii odegrał główną role przy wyznaczaniu piłkarzy do konkursu rzutów karnych, a kapitan drużyny Cristiano Ronaldo.

Gwiazdor AS Monaco Joao Moutinho miał wątpliwości, czy powinien znaleźć się w piątce zawodników wyznaczonych do wykonywania rzutu karnego. Postanowił zejść za linię boczną boiska, ale wtedy usłyszał głos Ronaldo.

"Hej! Hej! Chodź uderzać, chodź uderzać" - CR7 krzyczał w kierunku Moutinho. Kiedy pomocnik do niego podszedł, kontynuował motywacyjną przemowę. "Chodź, dobrze uderzysz. Jeśli przegramy, pier***ić to! Bądź silny, dalej, bądź silny! Dobrze uderzysz, chodź! Teraz wszystko jest już w rękach Boga" - przekonywał.

Przemowa Ronaldo najwyraźniej zadziałała. Lider drużyny najpierw sam wykorzystał jedenastkę, a Moutinho podszedł do rzutu karnego w trzeciej serii i równie pewnie pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Konkurs jedenastek wygrali Portugalczycy 5:3 i awansowali do półfinału. W środę na Grand Stade de Lyon o finał zagrają z Walią. Początek meczu o godz. 21.

ZOBACZ WIDEO "Zwycięstwo z Polską stworzyło portugalski zespół" (źródło TVP)

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL