Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL

Euro 2016: Portugalia ukarana za mecz z Polską

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała portugalski związek piłki nożnej (FPF) za zachowanie kibiców Selecao podczas meczu 1/4 finału Euro 2016 z Polską.

Podczas spotkania rozegranego 30 czerwca na Stade Velodrome w Marsylii portugalscy kibice dopuścili się kilku wykroczeń, w tym użycia środków pirotechnicznych. Doszło także do dwóch wtargnięć na murawę: jeden z fanów wbiegł na nią w trakcie meczu, a drugi po końcowym gwizdku.

Za użycie środków pirotechnicznych UEFA ukarała Portugalczyków grzywną w wysokości 2 tys. euro, a za wbiegnięcie kibica na murawę w trakcie meczu nałożono na FPF 5 tys. euro kary. Za wtargnięcie fana na boisko po końcowym gwizdku portugalska federacja otrzymała ostrzeżenie.

Przypomnijmy, że po meczu Polska - Portugalia Komitet Dyscyplinarny UEFA wszczął też postępowanie w sprawie zachowania polskich kibiców, ale decyzja o ewentualnej karze dla PZPN zapadnie 21 lipca.

Mecz Polska - Portugalia zakończył się remisem 1:1, a o awansie do półfinału turnieju zadecydował konkurs rzutów karnych, które lepiej wykonywali rywale Biało-Czerwonych.

ZOBACZ WIDEO "Zwycięstwo z Polską stworzyło portugalski zespół" (źródło TVP)

Komentarze (28):

 • Q1 Zgłoś
  Przedewszystkim nie powinno się nakładać kar na związki czy kluby. Lecz firmy zajmujące się przygotowaniem czy ochroną takich imprez i kibiców łamiących zasady. Co taki portugalski cz
  Czytaj całość
  inny związek piłki zawinił jak gdzieś na imprezie jakiś pajac wyskoczy z czymś. Organizator już prędzej bo wpuścił takiego na stadion. W tym wypadku Francuzi. Przedewszystkim kary indywidualne. Nie ma czegoś takiego że np: na stadionie odbywa się koncert czy jakieś inne widowisko i za łamanie prawa przez widza karany jest artysta czy instytucja do której należy. Kara się osobę która te prawo złamała. Tu powinno być tak samo. Dać takim po kieszeni i zakaz wstępu i odrazu to się zmieni. Tak jak zrobili anglicy. Chodzę tu od lat na mecze i nic takiego się nie dzieje. Dlaczego? Bo tu wzięli tych pseudo kiboli za mordy
  • Jerzy Tytus Zgłoś
   I znaleźli się znafcy piłki nożnej ,jak czytam , to sama gównożeria ! .
   • Kinga Pustułka Zgłoś
    Portugalia nie zasluzyla ma Polfinal .. same remisy praktycznie. Juz pomine zachowanie "rzekomo wielkiej gwiazdy" Christiano Ronaldo, ktory nie dosc ze nic wiele nie zaprezentowal jak na
    Czytaj całość
    jednego najlepszych pilkarzy swiata to "srednio co 4 minuty wymachiwal rekami" na lewo i na prawo... ?!
    Wszystkie komentarze (28)

    Komentarze (28)

    ×
     Wszystkie komentarze (28)
     PRZEJDŹ NA WP.PL