Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ABEDIN TAHERKENAREH

Euro 2016. Jest odpowiedź Walijczyków na prośby UEFA

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Reprezentacja Walii ogłosiła, że nie przychyli się do prośby UEFA i w razie zwycięstwa nad Portugalią w półfinale Euro 2016 będzie świętować triumf na murawie wspólnie ze swoimi rodzinami.

Po każdym zwycięskim meczu na Euro 2016 reprezentanci Walii świętowali je na murawie wraz z najbliższymi, włącznie z małymi dziećmi. To nie spodobało się działaczom UEFA, którzy poprosili o zaprzestanie podobnych praktyk.

 - To mistrzostwa Europy, a nie rodzinna impreza. Boisko nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla małych dzieci. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy wbiegają na nie kibice i muszą interweniować służby porządkowe - powiedział dyrektor operacyjny Euro 2016 Martin Kallen.

ZOBACZ WIDEO Jose Fonte: Walia zasłużyła na grę w półfinale (źródło TVP)
Jose Fonte: Walia zasłużyła na grę w półfinale

Walijczycy nie zamierzają jednak przychylać się do tej prośby. Jak donosi "Daily Mail" drużyna Chrisa Colemana ogłosiła, że będzie nadal cieszyć się z rodzinami.

"Dzieci nadal będą wpuszczane na murawę po końcu meczu. To dla nich szansa na to, aby pobyć ze swoimi ojcami po dłuższej przerwie" - pisze brytyjska gazeta.

Szansa na zobaczenie takiego obrazka już w środę. O godz. 21 Walijczycy rozpoczną w Lyonie bój z Portugalią o wejście do wielkiego finału Euro 2016.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL