Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images

Euro 2016. Marc Wilmots pożegnał się ze stanowiskiem

Karol Borawski
Karol Borawski
Belgijski Związek Piłkarski zwolnił Marca Wilmotsa z funkcji selekcjonera. To efekt niesatysfakcjonującego wyniku drużyny narodowej na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy.

Belgowie byli wymieniani jako jeden z kandydatów do medalu na Euro 2016. Piłkarze Marca Wilmotsa zajęli w swojej grupie drugie miejsce. W spotkaniu 1/8 finału pewnie rozprawili się z Węgrami (4:0), ale w ćwierćfinale przegrali 1:3 z Walią.

47-letni trener miał poprowadzić ekipę "Czerwonych Diabłów" do mistrzostw świata. Belgijski Związek Piłkarski uznał jednak, że zespół potrzebuje nowego impulsu.

"Za kadencji Marca Wilmotsa drużyna narodowa wspięła się z 54 na pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Poprowadził zespół do 34 zwycięstw w 51 meczach (...). Techniczna komisja RBFA oceniła Euro 2016 i stwierdziła, że cele nie zostały osiągnięte. Zespół potrzebuje nowego impulsu, który pozwoli na osiągnięcie dobrego wyniku na dużym turnieju" - czytamy w uzasadnieniu.

"Belgijski Związek Piłkarski rozpoczął procedurę poszukiwania nowego trenera. Chcemy przystąpić do wrześniowych spotkań z nowym trenerem" - dodano.

W eliminacjach MŚ 2018 Belgia zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną, Cyprem, Estonią, Gibraltarem i Grecją.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kapustka o transferze: telefonów jest sporo (źródło TVP)

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL