WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Fightklib / Gary Russell Jr.

Olimpijskie gwiazdy powalczą o mistrzostwo świata

Władysław Prażmowski
Władysław Prażmowski
Chociaż Gary Russell Jr. toczy tylko jedną walkę rocznie, to na jego występy warto czekać. Amerykański mistrz świata WBC wagi piórkowej będzie bronił swojego pasa z niepokonanym Josephem Diaz Jr. Premiera 27 maja o godz. 22.00 w Fightklubie.

29-letni Russell pochodzi z wielodzietnej rodziny, w które boks obecny był od kilku pokoleń. Marzeniem pięściarza urodzonego w Waszyngtonie od zawsze był złoty medal olimpijski. Jako nastolatek Russell zaliczany był do światowej czołówki boksu amatorskiego i wywalczył kwalifikację na igrzyska w Pekinie. Próbując osiągnąć właściwy limit wagowy, pięściarz odwodnił się, zasłabł i już będąc w wiosce olimpijskiej, został wycofany z rywalizacji.

Ten zawód Amerykanin powetował sobie skutecznie po podpisaniu zawodowego kontraktu. Chociaż w pierwszej walce o mistrzostwo świata Russell musiał uznać wyższość genialnego Wasyla Łomaczenki, to ostatecznie sięgnął po mistrzowski pas federacji WBC w marcu 2015 roku, nokautując w czwartej rundzie Meksykanina Jhonny'ego Gonzaleza.

Od tego momentu pięściarz z USA, który ma na koncie 29 zwycięstw i tylko jedną porażkę, walczy rzadko i toczy jeden pojedynek rocznie. Dotychczas bronił swojego pasa dwukrotnie, a ostatni ringowy występ zaliczył w maju ubiegłego roku, wygrywając przez techniczny nokaut z Oscarem Escandonem. Pojedynek z niepokonanym na zawodowych ringach Josephem Diazem ma być dla niego jednym z największych wyzwań w zawodowej karierze.

Urodzony w Kalifornii, 25-letni Diaz, to także były olimpijczyk. Na igrzyskach w Londynie wygrał jedną walkę, ale w drugiej rundzie uległ Kubańczykowi Alvarezowi, późniejszemu brązowemu medaliście. Amerykanin od początku swojej przygody z zawodowymi ringami związał się z legendarnym Oscarem De La Hoyą, który widział w nim wielki potencjał. "Złoty Chłopiec" nie pomylił się, bo Diaz swoimi kolejnymi występami udowaniał, że pokładane w nim nadzieje mają pokrycie.

W swojej dotychczasowej karierze Kalifornijczyk wygrywał m.in. z Manuelem Avilą, Andre Cancio czy byłym mistrzem świata Victorem Terrazasem. Czy uda mu się odebrać pas mistrzowski Russellowi i sięgnąć po tytuł już w pierwszej mistrzowskiej próbie?

Walka Gary Russell Jr - Joseph Diaz wyłącznie w Fightklubie. Premiera 27 maja o godz. 22.00

Autor: Piotr Momot

ZOBACZ WIDEO: Efektowne nokauty na gali BAMMA 35

Czy Gary Russell Jr. obroni w Oxon Hill mistrzostwo świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL