Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Road FC Facebook / Road FC

Wielkie gale od Road FC na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Znakomite widowiska MMA organizowane w Azji, ale z udziałem największych fighterów na świecie. Piękne nokauty, soczyste ciosy i pełne trybuny na każdej gali. To Road FC! Show tej organizacji zobaczysz na antenie Fightklubu.

Fightklub w 2019 roku pozyskał prawa do wielu interesujących programów. Jednym z ciekawszych są bez wątpienia gale Road FC. Stacja pokazuje na swojej antenie najważniejsze pojedynki z kilku ostatnich gal. Premierowe odcinki każdego z nich w niedzielne wieczory.

Road FC, czyli Road Fighting Championship to federacja założona w 2010 roku w Korei Południowej. W ciągu niecałych sześciu lat zorganizowała aż 52 gale, na których walczyło ponad 300 światowej klasy zawodników z Korei Południowej, Brazylii, Ameryki Północnej, Europy, Azji czy Chin. Miejscem organizacji wszystkich tych wydarzeń były Korea, Japonia i Chiny, a każdą galę oglądała wielomilionowa publika w ponad 50 krajach na świecie.
Road FC uznaje Azję za światowe centrum sztuk walki. To właśnie na tym kontynencie narodziło się wiele sportów walki, które stały się znane na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu Azja uchodziła za światowe centrum MMA, w końcu to właśnie stąd wywodzą się PRIDE czy K-1, organizacje, gale których przyciągały nawet do 90 tysięcy kibiców. Gdy popadły one w niebyt, pojawiło się Road FC. Z silnym zapleczem finansowym, wielkimi planami i mocarstwowymi ambicjami na przyszłość.

Początki Road FC to 2010 rok. Wówczas Mun-Hong Junga powołał organizację do życia. Pierwsza gala odbyła się 23 października w Seulu pod nazwą Road FC 001: The Resurrection of Champions. W 2012 roku zorganizowano pierwszy amatorski system zawodów MMA pod auspicjami Road FC. W założeniu inicjatywa ta miała doprowadzić do wzrostu zainteresowania MMA i przyciągnięcia do tej dyscypliny młodych ludzi. Amatorskie oraz półprofesjonalne rozgrywki miały zapewnić większe bezpieczeństwo, ale przede wszystkim naukę dla adeptów sztuk walki chcących w przyszłości zawodowo uprawiać MMA.

W lipcu 2015 roku Road FC opuściła macierzystą Koreę i zorganizowała pierwszą galę w Japonii, konkretnie w Ariake Arenie w Tokio. Tego samego roku – w grudniu – odbyła się również premierowa gala w Chinach, w Szanghaju. Wydarzenie to miał oglądalność na poziomie 35 milionów widzów! Półtora roku później w Grand Hilton w Seulu miała miejsce pierwsza gala kobiecej ligi MMA spod znaku Road FC. Wszystkie historyczne i najważniejsze ze sportowego punktu widzenia pojedynki Road FC zobaczysz na antenie Fightklubu!

Road FC – oglądaj w Fightklubie!

Czy lubisz oglądać gale Road FC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL