WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński

Kluby futbolowe mają dość związku. Chcą założyć własną ligę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Football amerykański zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Mimo to kluby są skonfliktowane z Polskim Związkiem Futbolu Amerykańskiego i chcą założyć własną ligę.

Powodem konfliktu na linii Polski Związek Futbolu Amerykańskiego - kluby jest brak wpływu na działalność stowarzyszenia zajmującego się organizacją ligowych rozgrywek. PZFA nie zdołał znaleźć sponsora tytularnego dla ligi. Do tego dochodzą spory o reprezentację Polski i terminarz jej spotkań.

Do buntu przeciwko PZFA włączyły się najmocniejsze kluby w kraju: Panthers Wrocław, Seahawks Gdynia, Lowlanders Białystok i Tychy Falcons. Przeciwników podmiotu zarządzającego ligą jest znacznie więcej. Wiele wskazuje na to, że założona zostanie nowa liga futbolu amerykańskiego.

- Pod listem intencyjnym mamy podpisy przedstawicieli łącznie dwudziestu klubów. W tej chwili nie przesądzamy ostatecznie jak te nowe rozgrywki będą skonstruowane. Mamy pewne pomysły, ale nie chcemy już na starcie popełniać grzechu pierworodnego i decydować za wszystkich. Na 18 listopada mamy zaplanowane spotkanie w Gliwicach. Niech każdy się określi, co go interesuje, na co ma wystarczające fundusze, jakie kryteria licencyjne jest w stanie spełnić - przyznali w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" działacze Panthers Wrocław Michał Latoś i Marcin Wyszkowski.

Kością niezgody pomiędzy PZFA i klubami jest wydatkowanie środków publicznych na przygotowanie reprezentacji Polski do World Games. Biało-Czerwoni zawody zakończyli na ostatnim miejscu, a związek otrzymał 4 miliony złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Glik: Cavani jest największą gwiazdą reprezentacji Urugwaju

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL