Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kaepernick NFL (z prawej) Getty Images / Na zdjęciu: Kaepernick NFL (z prawej)

"Może nie powinniście być w kraju"! Prezydent Trump o zawodnikach, którzy klęczą podczas hymnu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Prezydent USA, Donald Trump, z zadowoleniem przyjął decyzję władz NFL o karaniu graczy za wszelkie gesty polityczne. - Trzeba stać dumnie podczas hymnu - mówi głowa państwa.

- Moim zdaniem jest to słuszna decyzja. Nie sądzę, że to dobrze, iż zawodnicy powinni przebywać w szatni (podczas odgrywania hymnu państwowego - przyp. red.), ale uważam, że jest to dobry zapis. Trzeba stać dumnie podczas hymnu. W przeciwnym razie nie powinniście grać, nie powinniście tam być. Może nie powinniście być w kraju! - powiedział Donald Trump w programie telewizyjnym Fox & Friends.

Prezydent USA nie krył zadowolenia z decyzji władz National Football League, największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, zakazującej graczom i członkom sztabów klękania w trakcie odgrywania hymnu.


- Wszyscy zawodnicy oraz sztaby drużyn przebywające na boisku są zobowiązane do powstania i oddania szacunku fladze narodowej oraz hymnowi. Wszelkie gesty polityczne są zakazane - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez komisarza NFL, Rogera Goodella.

NFL uzgodniła z przedstawicielami klubów, że złamanie przepisu będzie wiązało się z karami finansowymi. Ci, którzy zamierzają nadal protestować w ten sposób, będą mogli pozostać w szatni na czas ceremonii.

Przypomnijmy, że część zawodników, klękając podczas hymnu, protestuje przeciwko rasowej niesprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy zrobił to w 2016 r. Colin Kaepernick, wówczas gracz San Francisco 49ers, a potem gest ten zaczęli powtarzać jego koledzy z zespołu. W krótkim czasie akcja rozniosła się na większość stadionów NFL.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: "babol" bramkarza przejdzie do historii

NFL podjęła dobrą decyzję, zakazując zawodnikom klękania podczas hymnu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL