Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Donald TrumpReuters / Kevin Lamarque / Na zdjęciu: Donald Trump

Super Bowl 2020. Co za wpadka Donalda Trumpa. Post szybko wyleciał z sieci

Dawid Borek
Dawid Borek
Donald Trump pogratulował Kansas City Chiefs zwycięstwa w Super Bowl 2020. W swoim wpisie zaliczył jednak dużą wpadkę, co nie umknęło uwadze kibiców.

W 54. Super Bowl zespół Kansas City Chiefs okazał się lepszy od San Francisco 49ers, zostając najlepszą drużyną NFL. Nowi mistrzowie pokazali wielki charakter zwłaszcza w końcówce, bo choć w ostatniej kwarcie przegrywali różnicą aż 10 punktów, finalnie wygrali 31:20. To był wielki powrót w ich wykonaniu.

Tuż po meczu w mediach społecznościowych uaktywnił się Donald Trump, który pogratulował Kansas City Chiefs wielkiego sukcesu. Prezydent USA (lub ludzie obsługujący jego media społecznościowe) w swoim wpisie na Twitterze zaliczył jednak dużą wpadkę.

"Gratulacje dla Kansas City Chiefs za wielki mecz i fantastyczny powrót mimo ogromnej presji. Godnie reprezentowaliście Wielki Stan Kansas, a tak naprawdę całe USA. Nasz kraj jest z was dumny!" - napisał na Twitterze Donald Trump.

Gdzie ta wpadka? Otóż Kansas City, czyli miasto, z którego pochodzą nowi mistrzowie NFL - wbrew swojej nazwie - wcale nie leży w stanie Kansas, tylko Missouri.

Post Donalda Trumpa szybko wyleciał z sieci. Internauci zachowali jednak po nim pamiątkę. Teraz prezydent USA jest obiektem drwin.

W miejsce wpisu z błędem pojawił się nowy post, już z prawidłowo wskazanym stanem.

Dla Kansas City Chiefs to drugi wygrany Super Bowl w historii.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Miły gest koszykarza z NBA doprowadził małych fanów do łez

Komentarze (2):

 • vanhorne Zgłoś
  z jednej strony zgadzam sie z pania marta lub kims kto sie pod nia podszywa ale z mojego punktu widzenia, problemem jest nie geografia, a inteligencja donalda trumpa
  • Marta Żmuda-Trzebiatowska Zgłoś
   Tak naprawdę problem jest dużo bardziej skomplikowany:Kansas City – obszar metropolitalny w centralnej części Stanów Zjednoczonych, liczący ponad 2 mln mieszkańców. Leży na
   Czytaj całość
   granicy między stanami Missouri i Kansas i dlatego formalnie główny ośrodek obszaru składa się z dwóch miast:Kansas City – miasto w stanie Kansas, w hrabstwie Wyandotte (146,9 tys. mieszkańców w 2000),Kansas City – miasto w stanie Missouri, w hrabstwach Jackson, Clay, Cass i Platte (441,5 tys. mieszkańców w 2000).

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL