Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Claire Williams wiceszefową Williamsa

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Claire Williams została mianowana nowym zastępcą szefa zespołu Williams i będzie pracować u boku swojego ojca, a jednocześnie założyciela teamu, Sir Franka Williamsa.

Williams miał w planach wydać oficjalne oświadczenie w sprawie przekazania władzy w ręce Claire Williams, przed rozpoczęciem nowego sezonu. Sprawa została jednak odłożona po śmierci jej matki, Ginny.

Claire Williams pracuje w Williamsie od 2002 roku, gdzie zaczynała w dziale zajmującym się mediami. Później została dyrektorem do spraw marketingu i PR. Funkcja ta pozostanie w jej kompetencji również teraz - na stanowisku wiceszefowej zespołu.

Frank Williams podkreślił, że nowa rola dla Claire jest związana z sukcesywnym przekazywaniem w jej ręce władzy w całym zespole.

- W ciągu ostatnich dziesięciu lat pracowała niestrudzenie dla Williamsa. Jej wiedza o tym sporcie i pasja, jaką wnosi do zespołu, jest niepodważalna. Jestem dumny z tego, że przez cały ten czas potrafiła udowodnić jak bardzo jest dla nas cenna. Z Claire w roli szefa wiem, że przyszłość Williamsa znajdzie się dobrych rękach - powiedział.

Claire Williams dodała, że jest zdecydowana, aby doprowadzić zespół z Grove na powrót do czołówki Formuły 1.

- Wyrosłam na tym sporcie i nauczyłam się bardzo wiele od jednej z legend wśród szefów Formuły 1. Czuję się gotowa na czekające mnie wyzwania. Rozumiem zaangażowanie, jakie daje każda osoba pracująca u nas, aby zobaczyć nasz bolid na torze. Jestem zdeterminowana, aby znalazł się on ponownie na szczycie - stwierdziła.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL