Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Toyota może wrócić do Formuły 1 w 2014 roku

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Według różnych spekulacji japoński koncern samochodowy Toyota rozważa powrót do Formuły 1. Zespół miałby wystąpić pod szyldem Lexusa, jednej z luksusowych marek japońskiego producenta.

Toyota zakończyła swoją przygodę z Formułą 1 w 2009 roku. Powodem tego był rosnący kryzys finansowy oraz brak satysfakcjonujących wyników. Japoński koncern w związku z ogromnymi zmianami, do jakich dojdzie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, nie wyklucza swojego powrotu do królowej sportów motorowych.

Wśród wielu aspektów przemawiających za decyzją o powrocie, jest między innymi wprowadzenie nowych jednostek napędowych. Turbodoładowane silniki V6 mają być wyposażone w dwa systemy odzyskiwania energii kinetycznej (ERS). Toyota liczy, że ta rewolucja mogłaby zmniejszyć dystans dzielący ich od rywali, ponieważ wszystkie zespoły będą musiały niejako rozpoczynać rywalizację od zera.

Zespół miałby wystąpić w Formule 1 pod marką Lexusa. Według anonimowych źródeł portalu clublexus.com, Toyota prowadziła już wstępne rozmowy z Kamuim Kobayashim w sprawie startów w sezonie 2014. Inną opcją jest osoba Marka Webbera, jeśli ten zdecyduje się pożegnać z Red Bullem.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL