Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Japońskie silniki wrócą do F1?

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Rewolucja techniczna w Formule 1 od sezon 2014 może sprawić, że w padoku zagoszczą ponownie silniki japońskich producentów. Do powrotu przymierza się Honda oraz Toyota.

Od sezonu 2014 wszystkie bolidy będą napędzane zupełnie nowym 1,6-litrowym silnikiem V6 z turbodoładowaniem, który zastąpi obecne jednostki V8. W związku z tym coraz głośniej mówi się o powrocie Hondy, która ponownie miałaby napędzać bolidy Formuły 1.

- Wszyscy już chyba słyszeli historie o tym, że Honda wraca do Formuły 1, ale niewykluczone, że myślą o tym także inni. Nowe przepisy sprawią, że dojdzie do odnowienia w tym obszarze - powiedział szef zespołu Mercedes, Ross Brawn.

W kuluarach pada nazwa Saubera jako potencjalnego nabywcy silników japońskiego producenta. Inny koncern z siedzibą w Tokio, Toyota, według różnych plotek także sonduje powrót do F1.

- To prawda, nawet Toyota myśli o powrocie. W zasięgu ich wzroku jest Williams, który mógłby zagwarantować miejsce w kokpicie Kamui Kobayashiemu - twierdzi korespondent szwajcarskiego dziennika Blick, Roger Benoit.

Honda zniknęła z Formuły 1 pod koniec 2008 roku wskutek światowego kryzysu finansowego. Toyota zrezygnowała rok później.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL