Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Caterham sięgnie po Kovalainena?

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Szef zespołu Caterham, Cyril Abiteboul wsparł obecny skład kierowców ucinając spekulacje na temat powrotu do Grand Prix doświadczonego Heikki Kovalainena. Fin pełni funkcję kierowcy testowego zespołu.

31-letni Heikki Kovalainen dołączył do zespołu Caterham w trakcie bieżącego sezonu. Obecnie Fin uczestniczy wyłącznie w piątkowych sesjach treningowych. Jednak nawet jego krótkie występy za kierownicą bolidu Caterham wywołują kolejne plotki na temat powrotu do roli etatowego kierowcy.

- Kovalainen zdecydowanie nam pomógł w kilku sesjach, w których uczestniczył - powiedział na oficjalnej stronie F1 szef zespołu, Cyril Abiteboul. - Tak samo jak z zespołem, chciałbym, aby również nasi obaj kierowcy rozwijali się w odpowiednim momencie. W tej chwili ich postępy są równoległe - dodał.

Abiteboul wsparł tym samym obecny skład zespołu, który w ostatnim czasie naraził się na sporą krytykę. W Kanadzie Giedo van der Garde uderzył w bolid Marka Webbera, przez co sędziowie ukarali Holendra karą cofnięcia na starcie do kolejnego wyścigu. Również Charles Pic wypada gorzej w porównaniu do swojego rodaka Julesa Bianchiego z zespołu Marussia.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL