Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Heikki Kovalainen blisko powrotu do F1

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Właściciel Caterham, Tony Fernandes przyznał, że Heikki Kovalainen może wrócić do grona kierowców wyścigowych w sezonie 2014. Fin rozstał się z Formułą po zakończeniu poprzedniej kampanii.

Heikki Kovalainen pełni w obecnym sezonie rolę kierowcy testowego w zespole Caterham. Kierowcy wyścigowi Charles Pic i Giedo van der Garde wygryźli Fina ze składu za sprawą wsparcia bogatych sponsorów.

- Niestety taka jest dzisiaj Formuła 1. Staraliśmy się zaoszczędzić pieniądze na sezon 2014. Budżet odgrywa dzisiaj ogromną rolą w podejmowaniu decyzji - powiedział właściciel Caterham, Tony Fernandes.

Malezyjczyk nie zapomniał jednak o Kovalainenie. Fin pomagał zespołowi podczas czterech sesji treningowych w obecnym sezonie. Fernandes na łamach dziennika Turun Sanomat potwierdza, że w przyszłym roku Kovalainen może wrócić również do udziału w wyścigach. - Są na to duże szanse. Nie chcę mówić nic więcej. Heikki jest wciąż z nami, jest ważną częścią naszej rodziny.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!

Uważa się, że pewny miejsca w kolejnym sezonie jest Charles Pic. Drugi z kierowców Caterham, Giedo van der Garde może być blisko utraty swojej posady.

Heikki Kovalainen może wrócić do gry już od nowego sezonuHeikki Kovalainen może wrócić do gry już od nowego sezonu


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL