Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ferrari: Williams i Mercedes są lepiej przygotowani

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Szef zespołu Ferrari, Stefano Domenicali przyznał, że włoska stajnia nie jest najlepiej przygotowana do nowego sezonu. Włoch wskazał rywali, na których trzeba uważać w pierwszych wyścigach.

- Na zakończenie testów mieliśmy przejechane około 4000 kilometrów, Mercedes miał 5000, a Williams był bardzo blisko niego. Oznacza to, że obie te ekipy są przygotowane lepiej do sezonu - powiedział Stefano Domenicali, który nadzorował przygotowania zespołu Ferrari na torze w Bahrajnie.

- Z tego, co można było zaobserwować w Bahrajnie, Williams i Mercedes wydają się być w dobrej formie. Myślę, że my mamy również solidną bazę, którą trzeba rozwijać. Istnieje spory potencjał, nad którego wydobyciem będą pracować nasi inżynierowie. Punkty wywalczone w pierwszych wyścigach mogą się okazać kluczowe - dodał Włoch.

Ferrari nie widzi siebie w roli faworyta wyścigu o GP AustraliiFerrari nie widzi siebie w roli faworyta wyścigu o GP Australii

Domenicali przyznał, że Ferrari pracuje wciąż nad nową jednostką napędową V6, która jest wyraźnie w tyle w porównaniu do nowego silnika Mercedesa. - Najważniejsze abyśmy znaleźli równowagę między energią kinetyczną, ERS i akumulatorem. Wszystkie te rzeczy mają wpływ na moc, jaką będziemy dysponować.

- Musimy przyzwyczaić się do ogromnej różnicy w zarządzaniu nowym bolidem. Ta kwestia dotyczy każdego z zespołów, ponieważ w najbliższym sezonie w przypadku problemów w trzeciej sesji treningowej, będzie bardzo trudno zdążyć z naprawą do kwalifikacji. Niektórzy radzą sobie z tym całkiem nieźle, ale zobaczymy jak im pójdzie, gdy znajdziemy się w ogniu walki - wyjaśnił Domenicali.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W tym bolidzie wciąż drzemie potencjał - wypowiedzi po czwartym dniu testów w Bahrajnie

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL