Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Romain Grosjean: Nie traktujemy GP Australii jako testów

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Romain Grosjean wezwał swój zespół do podjęcia walki w pierwszym wyścigu nowego sezonu. Lotus był jedną z najsłabszych ekip podczas przedsezonowych testów Formuły 1.

Lotus F1 Team jako jedyny zespół nie pojawił się podczas pierwszej tury zimowych testów na torze w Jerez. Stajnia z Enstone wróciła dopiero do Bahrajnu, jednak forma złocisto-czarnych bolidów pozostawiała wiele do życzenia.

Romain Grosjean zapytany czy Lotus będzie traktował pierwszą rundę Grand Prix jako kolejną turę testów, odparł: - Nie zamierzamy tak do tego podchodzić. Musimy spróbować wywalczyć jakieś punkty.

- Nie jesteśmy w najlepszej sytuacji, ale to nie znaczy, że to koniec. Jeśli uda nam się zdobyć jakieś punkty na początku sezonu, to może będziemy w stanie odrobić to później - przyznał.

Grosjean, który w Bahrajnie określił Lotusa jako "najwolniejszy bolid z silnikiem Renault", dodał, że jego zespół wciąż nie znalazł sposobu, na pokonanie całego dystansu wyścigu.

- Niestety nie udało nam się znaleźć żadnego rozwiązania. To nie jest związane z tym, z jakiej moc możemy użyć. Nikt nie chce jednak jeździć z wykorzystaniem połowy mocy elektrycznej, aby tracić do najlepszych na okrążeniu pięć sekund.

- Australia nie zapowiada się dla nas jak sielanka, ale musimy się z tym zmierzyć. Postaramy się przygotować jak najlepiej i zobaczymy, jak to jest ścigać się z prędkością 300 km/h przy 100kg paliwa - oznajmił Grosjean.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Lotus znajdzie się na mecie GP Australii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL