Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Alain Prost: Mercedes może być po stronie Hamiltona

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Alain Prost zauważył, że Lewis Hamiltona zyskał sobie przychylność zespołu kosztem Nico Rosberga i będzie faworytem w walce o tytuł.

Lewis Hamilton i Nico Rosberg pozostają faworytami w walce o tegoroczny tytuł w klasyfikacji kierowców. Na trzy wyścigi przed końcem sezonu w mistrzostwach prowadzi Brytyjczyk z przewagą 17 punktów.

Były świetny francuski kierowca F1, Alain Prost zauważył, że od czasu Grand Prix Belgii, w którym Rosberg uderzył w bolid Hamiltona i zrujnował jego wyścig, atmosfera w Mercedesie zmieniła.

- Trudno mi powiedzieć co się stało po wyścigu w Spa, ale wszystko wygląda dość dziwnie - powiedział ESPN, Alain Prost. - Nie wiem czy możemy mówić tutaj o faworyzowaniu, ale coś się zmieniło. Dynamika zespołu jest inna - dodał.

Prost uważa, że jeśli któryś z kierowców dostrzeże zmianę nastawienia zespołu, może się to zakończyć wewnętrzną wojną mentalną. - Jeśli poczujesz, że w zespole zmieniła się choć jedna mała rzecz, która będzie działać na twoją korzyść lub inaczej - to może cię zniszczyć. Wszystko czego potrzebujesz jest w twojej głowie i czasem ciężko nad tym zapanować - przyznał były mistrz świata.

- Na atmosferę może wpłynąć nawet mały detal. Zawsze powtarzałem, że najważniejsi są ludzie wokół ciebie. Oczywiście później liczy się prasa, media, ale to wszystko w drugiej kolejności - dodał.

Nico Rosberg: Muszę zacząć znowu wygrywać

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL