Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lewis pojechał jak mistrz - wypowiedzi po kwalifikacjach do GP Australii

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Lewis Hamilton i Nico Rosberg byli zdecydowanie najlepsi podczas sobotniej czasówki na torze Albert Park. W niedzielę staną w pierwszym rzędzie podczas inauguracyjnej rundy nowego sezonu Formuły 1.

Lewis Hamilton (1. miejsce): Pracowałem ciężko z inżynierami w piątek wieczorem i w sobotę, aby znaleźć odpowiedni balans samochodu. W kwalifikacjach mogłem tylko cisnąć na maksa i starać się złożyć wszystko w całość. To świetne uczucie kiedy wszystko ci wychodzi, ponieważ właśnie dla takiej konkurencji chce się żyć. Teraz musimy pracować również mocno, aby upewnić się, że czeka nas dobry wyścig.

Nico Rosberg (2. miejsce): Lewis pojechał dziś jak przystało na mistrza. Czułem, że dysponuje równie szybkim bolidem, ale nie mogłem wykonać czystego szybkiego okrążenia. W niedzielę mam wciąż szansę, bo wyścig jest długi. Podczas symulacji długich przejazdów w piątek wyglądałem lepiej niż Lewis, ale widać, że popracował nad ustawieniami od tego czasu i jest znacznie szybszy.

Felipe Massa (3. miejsce): Mercedes był przed wszystkimi, więc zdawaliśmy sobie sprawę, że walczymy tak naprawdę o trzecie miejsce. Taka pozycja na starcie oznacza, że wykonaliśmy świetną robotę i przygotowaliśmy dobrze nasz bolid, zwłaszcza, że naciska na nas Ferrari. W niedzielę czeka nas trudna walka dlatego wybór odpowiedniej strategii i dobry start będzie kluczowy, aby myśleć o podium.

Sebastian Vettel (4. miejsce): Straciliśmy trzecie miejsce, ponieważ mój pierwszy przejazd nie był wystarczający szybki. Nie jestem z siebie zadowolony, bo mogłem dać zespołowi jeszcze więcej, co oznaczałoby kwalifikację z wyższej pozycji. Pierwsza i druga pozycja w wyścigu wydają się poza zasięgiem, ale to wyścig i wszystko się może zdarzyć. Różnica pomiędzy pozostałymi nie jest duża więc podium jest realnym celem.

Kimi Raikkonen (5. miejsce): Na moim szybkim okrążeniu straciłem około 0,3 sekundy w zakręcie numer trzy, a następnie popełniłem kilka mniejszych błędów w kolejnych zakrętach. Wiedzieliśmy, że nie powalczymy z Mercedesem, przynajmniej nie w kwalifikacjach, ale trzecia pozycja była w moim zasięgu. Symulacje wyścigu w piątek wypadły dobrze w naszym wykonaniu więc czujemysię pewnie. Teraz potrzeba jedynie dobrego startu, ale wierzę, że powalczymy o dobrą lokatę.

Valtteri Bottas (6. miejsce): Bolid spisywał się bardzo dobrze. Niestety pod koniec Q2 zacząłem odczuwać ból w plecach. W tych okolicznościach cieszę się z szóstej pozycji, chociaż Felipe (Massa) udowodnił, że nasze tempo jest naprawdę dobre. Z powodu bólu, który mi dokuczał zdecydowałem się poddać badaniom w szpitalu po zakończeniu kwalifikacji i teraz czekamy na diagnozę.

Daniel Ricciardo (7. miejsce): Myślę, że siódme miejsce oddaje naszą aktualną pozycję i cieszę się z niego po tak problematycznym początku weekendu. Dopiero w kwalifikacjach udało nam się przetestować miękką mieszankę. Mieliśmy podobne problemy z balansem bolidu jak przed rokiem, ale pojawiło się również kilka kwestii, których się nie spodziewaliśmy. Postęp jakiego dokonaliśmy przed czasówką daje nadzieję, że podobnie będzie w wyścigu.

Carlos Sainz jr. (8. miejsce): Kwalifikacje poszły całkiem gładko poza pierwszym segmentem, w którym popełniłem drobny błąd. Nie wpłynął on jednak na mnie w żaden sposób i od tamtego momentu było tylko lepiej. Skupiłem się wyłącznie na wykorzystaniu pełnego potencjału auta.

GP Australii: Pierwsze pole position dla Lewisa Hamiltona!

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL