Najnowsze Wyniki/Kalendarz

McLaren w ostatnim rzędzie GP Australii "Nie jesteśmy zaskoczeni"

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Formule 1 rozpoczął w kompromitującym stylu sezon 2015. Bolidy McLarena w kwalifikacjach w Australii były zdecydowanie najwolniejsze.

Sobotni występ McLarena na torze w Melbourne był jednym z najgorszych w historii startów brytyjskiego zespołu w Formule 1. Wobec nieobecności teamu Manor Marussia, Jenson Button i Kevin Magnussen okazali się najwolniejszymi zawodnikami na pętli wokół Albert Park.


- Nasza wydajność nie była żadnym zaskoczeniem. Wiedzieliśmy już po zimowych testach, że nie mamy dobrego tempa i nie będziemy tutaj konkurencyjni - powiedział Button, który wywalczył w kwalifikacjach 17. pole startowe.

- Czekają nas trudne zawody. Do tej pory nie byliśmy w stanie pokonać pełnego dystansu wyścigu, a mój najdłuższy przejazd ograniczył się do 12 okrążeń. Będziemy się jednak starać i chcieli wyciągnąć z tego jak najwięcej lekcji. To nie będzie łatwy dzień - dodał Anglik zapowiadając niedzielny wyścig.

Kevin Magnussen, który zastępuje Fernando Alonso również wskazuje na ścieżkę postępu, która ma być w Australii ważniejsza niż uzyskany rezultat. - Jeśli dojedziemy do mety, to dowiemy się dużo więcej. Nawet jeśli się nie uda, to najważniejsze będzie zebranie ze sobą cennej wiedzy - dodał 18. w kwalifikacjach Duńczyk.

Lewis pojechał jak mistrz - wypowiedzi po kwalifikacjach do GP Australii

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL