Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Will Stevens nie pojedzie w GP Malezji

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Brytyjski kierowca wciąż nie może się doczekać swojego debiutu w barwach teamu Manor. Występ w niedzielnym wyścigu na torze Sepang uniemożliwiły problemy z układem paliwa.

Zespół Manor poinformował w niedzielę, że Will Stevens nie będzie w stanie wystartować w GP Malezji z powodu tej samej usterki technicznej, która zatrzymała jego bolid w garażu podczas sobotnich kwalifikacji.

Szef teamu John Booth zapowiedział, że problem z układem paliwowym zostanie zbadany przez dostawcę silników Ferrari. Decyzja o wycofaniu Stevensa z wyścigu zapadła na nieco ponad godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

- Jestem zawiedziony, że nie mogę dzisiaj wystartować. Przez cały weekend czułem się świetnie. Głowa do góry i jedziemy dalej - napisał na twitterze 23-letni kierowca z Wysp Brytyjskich.

W niedzielę zespół Manor będzie reprezentować Roberto Merhi. Hiszpan nie uzyskał 107 procent najlepszego czasu w Q1, ale otrzymał dyspensę od komisji sędziowskiej FIA, która zezwoliła na debiut brytyjskiego zespołu w sezonie 2015.

Grand Prix Malezji: Ustawienie na starcie

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL