Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Więcej ścigania, mniej testów w Formule 1

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Jak ujawnił serwis Autosport w przyszłym roku zespoły Formuły 1 będą miały tylko dwie tury testów na odpowiednie przygotowanie swoich bolidów przed sezonem 2016.

W związku z rozszerzeniem kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 do 21 wyścigów organizatorzy cyklu postanowili o stanowczym ograniczeniu liczy dni testowych w porównaniu do bieżącego roku. Limit prac nad rozwojem bolidu zostanie ograniczony niemal o połowę jak donosi Autosport.

Przed pierwszym wyścigiem o Grand Prix Australii zaplanowanym na 3 kwietnia 2016 zespoły i kierowcy będą testować przez osiem dni podczas dwóch sesji.

Oba testy odbędą się na torze Circuit de Catalunya-Barcelona. Pierwsza tura została zaplanowana na początek marca (1-4). Kierowcy wróciliby na tor w stolicy Katalonii ponownie dwa tygodnie później.

W odróżnieniu od ostatnich sezonów nie będzie testów śródsezonowych. Te kompletnie znikną z kalendarza. W tym roku zawodnicy mieli okazję do wypróbowania nowych elementów podczas dwóch dwudniowych sesji w Hiszpanii i Austrii.

Zmiany w regulaminie mocno ograniczą również możliwości zespołów do wypróbowania swoich rezerwowych kierowców. Ci najczęściej otrzymywali takie szanse właśnie w trakcie dni testowych.

Rosja nie ma pieniędzy na Formułę 1

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL