Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grand Prix Australii w F1 aż do roku 2023!

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Wiele spekulacji było w mediach odnośnie przyszłości Formuły 1 w Australii. Najpierw Albert Park nie miało otwierać sezonu, a potem Bernie Ecclestone chciał w Melbourne wyścigu przy sztucznym oświetleniu. Ostatecznie doszło do porozumienia.

Organizatorzy wyścigu na torze Albert Park doszli do porozumienia z Formula One Management. GP Australii ma gościć w kalendarzu Formuły co najmniej do końca roku 2023.

O tym, że została przedłużona umowa za pośrednictwem portalu społecznościowego ogłosił premier stanu Victoria, Daniel Andrews. - Wyścigi o Grand Prix Australii zostaną dokładnie tam, gdzie ich miejsce, czyli w mieście Melbourne. Umowa została podpisana na organizowanie zawodów przez kolejne osiem lat.

Grand Prix Australii gości najlepszych kierowców świata od sezonu 1985. Początkowo 11 pierwszych wyścigów organizowanych było na torze w Adelajdzie. Od roku 1996 zawody odbywają się na torze w Albert Park w Melbourne.

Prowizoryczny kalendarz na sezon 2016 zakłada, że Grand Prix Australii będzie pierwszym wyścigiem i odbędzie się 3 kwietnia.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL