Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mark Webber: Hamilton już może świętować tytuł

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Zdaniem byłego kierowcy Red Bull Racing, Marka Webbera tegoroczna kampania mistrzowska została rozstrzygnięta po Grand Prix Włoch. Australijczyk nie widzi możliwości pokonania Lewisa Hamiltona.

Na siedem wyścigów przed zakończeniem sezonu prowadzący w klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton ma 53 punkty przewagi nad Nico Rosbergiem. Oznacza to, że nawet w przypadku dwóch kolejnych zwycięstw Niemca 30-latek nie straci pozycji lidera.

Mark Webber poproszony o ocenę szans Rosberga na wydarcie drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego z rąk Brytyjczyka, stwierdził: - Dla niego to koniec. Mistrzostwa są już skończone.

Zapytany w jaki sposób Rosberg może się utrzymać do końca w grze o mistrzostwo świata, Webber odparł: - Musi dużo wygrywać. Będzie świetnie jeśli mu się to uda, ale Lewis jest bardzo pewny siebie w tym momencie i będzie mu o to bardzo ciężko.

- Lewis bardzo chce zdobyć ten tytuł, a przecież w tym roku nie mamy podwójnych punktów w Abu Zabi i dystans między nimi jest już spory. Hamilton może mieć kilka awarii, to przecież możliwe, co pokazał przykład Rosberga we Włoszech, ale to jest konieczne (aby Rosberg miał szanse).

Webber podkreśla, że w chwili obecnej Niemiec nie może liczyć tylko na szczęście, bo sam musi też pokonać rosnące w siłę Ferrari. - Pozostało kilka torów na których Ferrari może wejść do gry. Jeśli punkty podzielą się jeszcze szerzej, to tylko utrudni zadanie Nico - podkreśli.

 #dziejesiewsporcie: piękny gol w Estonii

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL