Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Manor F1 Team z silnikami Mercedesa w sezonie 2016

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
W przyszłym sezonie Manor F1 Team w końcu może nawiązać walkę z zespołami ze środka stawki. Mercedes ogłosił, że będzie dostarczał jak na razie najsłabszej ekipie swoje jednostki napędowe.

Jak do tej pory Manor Marussia F1 Team korzystał z starszej jednostki napędowej Ferrari. Oprócz tego, także specyfikacja bolidu była z roku 2014. Jednak w przyszłym sezonie stajnia ma zaprojektować samochód zgodnie z najnowszymi regulacjami. Dodatkowo najlepszy aktualnie silnik może sprawić, że Manor zacznie regularnie walczyć z zespołami środka stawki.

- W oczekiwaniu na rezultat przejęcia Lotus F1 Team przez Renault, mamy przyjemność ogłosić, że Mercedes będzie dostarczał silniki zespołowi Manor Marussia. Wszyscy jesteśmy podekscytowani zobaczeniem, jaki krok w przód wykona ekipa w połączeniu z niemiecką jednostką napędową i nowym bolidem - powiedział Toto Wolff.

- Dziękuje Ferrari za dotychczasowe partnerstwo i wsparcie, jakie otrzymaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Sezon 2015 był dla nas przejściowy, ale w kolejnym planujemy wprowadzić liczne poprawki, aby nawiązać walkę z pozostałymi zespołami - dodał John Booth, szef stajni.

Niewykluczone, że nowym kierowcą ekipy Manor zostanie Pascal Wehrlein, który jest rezerwowym w Mercedes GP.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL