Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szefowie zespołu F1 blisko rezygnacji

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Jak donosi brytyjski dziennik "The Telegraph", Manor F1 Team po sezonie może zostać bez dwóch głównodowodzących zespołem. Ze swojej funkcji może ustąpić założyciel teamu.

Zdaniem "The Telegraph", wraz z końcem sezonu funkcję szefa zespołu Manor F1 Team przestanie piastować jego założyciel John Booth. W ślad za nim ma pójść jego prawa ręka i dyrektor sportowy, Graeme Lowdon.

Zarówno Booth jak i Lowdon wykonali wielką pracę, aby Manor (dawniej Marussia) pozostał w stawce Formuły 1 na obecny sezon. Ekipa z Wielkiej Brytanii potwierdziła swój start w mistrzostwach w ostatniej chwili.

W ostatnim miesiącu Manor ogłosił, iż w sezonie 2016 będzie korzystać z jednostek napędowych Mercedesa. Ogłoszono także porozumie o współpracy technicznej z Williamsem.

- Patrząc w przyszłość myślę, że mamy szansę poprawić swoją pozycję w stawce i zacząć się naprawdę ścigać - powiedział niedawno Lowdon.

Według ostatnich raportów szef i dyrektor sportowy Manora mają napięte stosunki ze Stephenem Fitzpatrickiem, brytyjskim multimilionerem, który przed sezonem uratował Manora inwestując pieniądze w upadający zespół.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL