Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ABACAPRESSCOM / NEWSPIXPL / ABACAPRESS.COM / NEWSPIX.PL

Flavio Briatore: Renault musi zmienić skład

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Były szef zespołu Renault Flavio Briatore nie ma wątpliwości, że francuski zespół wymaga sporej rewolucji, jeśli myśli rzeczywiście o włączeniu się do walki z czołówką stawki.

Renault w poprzednim tygodniu potwierdziło powrót do Formuły 1 z fabrycznym zespołem po ostatecznym przejęciu Lotusa. Francuzi dają sobie trzy lata na wyrobienie konkurencyjnej pozycji, lecz zdaniem Flavio Briatore Formuła 1 potrzebuje natychmiast silnego Renault.

- Trzy lata to szmat czasu. F1 jest na krawędzi i potrzebuje, aby Renault było konkurencyjne już teraz - powiedział dla La Gazzetta dello Sport.

- Renault musi odbudować wszystko, łącznie z pionem technicznym. Enstone straciło kilku wielkich inżynierów, podobnie jak fabryka w Viry Chatillon. Nie będzie łatwo - dodał.

Lotus jeszcze przed przejęciem przez Renault potwierdził, że zespół w sezonie 2016 reprezentować ędą Pastor Maldonado i Jolyon Palmer. Zdaniem Briatore również skład francuskiego teamu musi być zmieniony.

- Jeśli chcesz wygrywać, to potrzebujesz także nowych kierowców - powiedział Briatore dodając, iż jego podopieczny Fernando Alonso, w przeszłości mistrz świata z Renault, nie skusi się raczej na powrót.

- Kolejny powrót? Nie tym razem. Fernando ma kontrakt z Hondą - oznajmił.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL