Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Opony PirelliMateriały prasowe / Pirelli / Opony Pirelli

Pirelli podało opony na Grand Prix Singapuru

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Firma Pirelli dostarczy trzy mieszanki na piętnastą rundę sezonu 2016 w Formule 1, rozgrywaną w Singapurze (15-18 września) na tamtejszym ulicznym torze.

Na GP Singapuru dostępne będą opony miękkie "żółte", supermiękkie "czerwone" oraz ultramiękkie "fioletowe". Pirelli wyznaczyło także mieszanki, które muszą być wykorzystane podczas wyścigu: jeden zestaw miękkich P Zero "żółtych" oraz
jeden zestaw supermiękkich P Zero "czerwonych"

Każdy kierowca musi mieć oba te zestawy do dyspozycji na wyścig i musi skorzystać
przynajmniej z jednego z nich. Opony wyznaczone na segment Q3 w kwalifikacjach to jeden zestaw ultramiękkich P Zero "fioletowych".

W myśl nowych przepisów na sezon 2016 każdy kierowca musi na sesję Q3 zachować jeden komplet z najbardziej miękkiej mieszanki spośród trzech nominowanych. Ci kierowcy, którzy zakwalifikują się w czołowej dziesiątce, muszą zwrócić ten komplet po zakończeniu czasówki, a pozostali zachowują go na wyścig - tak jak ma to miejsce obecnie.

Dobór opon na wyścigi rozgrywane poza Europą musi być dokonany 14 tygodni przed weekendem Grand Prix, a w przypadku rund rozgrywanych w Europie czas decyzji mija osiem tygodni przed zawodami.

ZOBACZ WIDEO Złote momenty: Cassius Clay vs Zbigniew Pietrzykowski (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL