Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

Rio Haryanto stracił miejsce w Manor Racing. Znamy następce

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Zgodnie z ostatnimi spekulacjami, Rio Haryanto stracił miejsce w ekipie Manor Racing. Zespół podał także następce, który dokończy sezon 2016 z Pascalem Wehrleinem.

19-letni Esteban Ocon został nowym kierowcą Manor Racing i dokończy z zespołem sezon 2016. Miejsce w ekipie ze względu na brak wystarczających funduszy stracił Rio Haryanto. Indonezyjskiemu kierowcy została zaproponowana rola rezerwowego. Na razie nie wiadomo, czy Haryanto przyjmie tą ofertę.

Francuz do tej pory był kierowcą rezerwowym Renault i dotychczas dostawał szansę w treningach. Teraz przejedzie dziewięć wyścigów wraz z Pascalem Wehrleinem. Ocon startuje także w serii DTM i nie wiadomo, czy nadal będzie łączył starty w dwóch seriach wyścigowych.

- Jestem bardzo podekscytowany, że zadebiutuje w GP Belgii, który jest moim ulubionym torem. Jestem gotowy na ten awans, ponieważ zebrałem już sporo doświadczenia jako kierowca testowy. Mam już za sobą przymiarkę fotela oraz rozmowę z inżynierami. Nie mogę się już doczekać startów - powiedział Ocon.

ZOBACZ WIDEO Otylia Jędrzejczak: Trener koordynator powinien to sprawdzić kilkadziesiąt razy (źródło TVP)Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL