Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

Rio Haryanto może szybko wrócić do F1

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Pierwszy indonezyjski kierowca w historii Formuły 1, Rio Haryanto pracuje nad tym, aby w przyszłym roku stać się ponownie stałym uczestnikiem cyklu mistrzostw świata.

Rio Haryanto rozpoczynał sezon w roli pierwszego kierowcy Manora, lecz z powodu braku wsparcia sponsorów, w lipcu stracił miejsce w zespole na rzecz Estebana Ocona. Menedżer Indonezyjczyka Piers Hunnisett zdradził, że zabrakło niewiele, aby Haryanto dokończył obecny sezon.

- W Indonezji wszyscy byli w szoku. Pytali "dlaczego nasz chłopiec nie jeździ?" Ludzie przychodzili i pytali wprost jak mogą pomóc - powiedział Hunnisett. - Pieniądze ostatecznie się znalazły, ale Ocon miał już kontrakt w kieszeni. Zabrało nam tygodnia.

Hunnisett zapowiedział, że sponsorzy Haryanto pomogą zawodnikowi w staraniach o miejsce w składzie w przyszłym roku. - Pracujemy nad kolejnym sezon i jesteśmy optymistyczni.

- Rynek Azjatycki potrzebuje edukacji w zakresie F1, więc potrzebujemy nieco więcej czasu. Rozmowy są jednak w toru - podsumował Hunnisett.

ZOBACZ WIDEO: Kometka na Narodowym (źródło TVP)Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL