Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

Rywalizacja Maxa Verstappena ze Stoffelem Vandoornem jak Senna-Prost?

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Pojedynki młodych kierowców z Holandii i Belgii - Maxa Verstappena ze Stoffelem Vandoornem, zdaniem Petera Windsora mogą być ozdobą kolejnych sezonów Formuły 1.

Dwójka utalentowanych kierowców z regionu Beneluksu spotka się w najbliższym sezonie po raz pierwszy w Formule 1. Kibice mogą liczyć na sporo pikanterii w ich rywalizacji, uważa były menedżer teamu Williams, a obecnie ekspert telewizyjny Peter Windsor.

- Widzę Formułę 1 zmierzającą do epoki jak za czasów Senny i Prosta, ale tym razem z udziałem Verstappena i Vandoorne'a - powiedział.

- Jestem ich wielkim fanem. Verstappen wygląda na torze jak Senna, a Vandoorne przypomina mi swoją postawą Prosta - kontynuował.

Najbliższy sezon będzie już trzecim w F1 dla 19-letniego Maxa Verstappena. Pięć lat starszy Stoffel Vandoorne dopiero zadebiutuje jako stały uczestnik cyklu.

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: moje życie pokazuje, że niemożliwe nie istnieje

W pierwszych dwóch latach młodszy z kierowców zasłynął ze swojego spektakularnego i agresywnego stylu jazdy. Vandoorne według swojej opinii jest zupełnie innym kierowcą.

- Jeżdżę równo nie tylko na dystansie jednego wyścigu, ale całego sezonu - uważa 24-latek z Belgii. - Szybko i bez błędów. Moim atutem jest fakt, że mógłbym doprowadzić słabszy samochód do czołowej piątki - dodał.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Stoffel Vandoorne okaże się odkryciem sezonu 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL