Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Formuła 1 otrzyma dodatkową serię na zapleczu

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Wyścigowe serie GP3 i europejska Formuły 3 od sezonu 2019 mogą skutecznie połączyć się w jedne mistrzostwa towarzyszące wyścigom Formuły 1.

Jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu sportów motorowych władze Formuły 1 zrealizowały plan przemianowania serii GP2 na oficjalnej mistrzostwa Formuły 2. Nie będzie to jednak koniec budowy zaplecza królowej motosportu.

Jak donosi serwis "Motorsport" w przyszłości dojdzie do połączenia konkurujących ze sobą serii GP3 i europejskiej Formuły 3. Najszybciej ma dojść do ich fuzji w 2019 roku.

Wsparcie finansowe dla nowej Formuły 3 ma płynąć ze strony F1. Liberty Media chce w ten sposób dokończyć proces tworzenia ścieżki kariery dla młodych kierowców, którzy w drodze przez kolejne kategorie mogliby awansować na sam szczyt do Formuły 1.

W ostatnich latach najwyższą kategorię motosportu skutecznie zasilali czołowi jeźdźcy obu serii. Z GP3 i F3 do Formuły 1 trafiali m.in. Daniił Kwiat (GP3), Valtteri Bottas (GP3), Esteban Ocon (F3) czy Max Verstappen (F3).

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodzeOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy w przyszłości mistrzowie serii F2 powinni mieć zagwarantowane miejsce w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL