Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / SRDJAN SUKI

Formuła 1 otworzy się bardziej na kibiców?

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Nowy szef ds. spraw sportowych w Formule 1 - Ross Brawn chce wykorzystać tajne informacje zespołów, aby urozmaicić kibicom oglądanie wyścigów.

Obecnie w Formule 1 niemal wszystkie dane są tajne i pilnie strzeżone przez zespoły. Jednak Liberty Media chce to zmienić, a kibice mają mieć dostęp m.in. do ilości paliwa w bolidzie, zużycia opon czy ustawień silnika dzięki specjalnej aplikacji.

Natomiast fani zgromadzeni na trybunach będą mogli korzystać z bezprzewodowego internetu.

- Jeśli przekroczymy tę barierę tajemnic, to myślę, iż większość zagorzałych fanów będzie szczęśliwa. Wiemy, co trzeba zrobić, aby przejść tą przeszkodę - powiedział Ross Brawn.

W przeszłości zespoły nie chciały, aby rozmowy radiowe były dostępne podczas relacji telewizyjnej. - Teraz to bardzo interesujący aspekt wyścigu i nikt się już nad tym nie zastanawia - przyznał Brytyjczyk.

Ross Brawn miał sporo czasu odkąd odszedł z Mercedesa, aby przeanalizować Formułę 1 z punktu widzenia kibica. - Przez ten okres brakowało mi możliwości zagłębienia się w to co dzieje się podczas wyścigu. Przyzwyczaiłem się do środowiska znanego z pitwall, gdzie miałem wszystkie informacje.

- Wyobraźcie sobie śledzenie wyścigu, zrozumienie strategii, rozpracowywanie postojów. To wszystko można będzie robić na trybunie, na swoim telefonie lub tablecie czy przed telewizorem. Wyobraźcie sobie, jak wspaniałe byłoby to rozwiązanie - zaznaczył Brawn.

Testy nowej technologii mają zacząć się jeszcze w tym roku, a pierwsze wdrożenia mogą pojawić się już w sezonie 2018.

Czy rozwiązanie Rossa Brawna sprawdzi się w F1

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Marek Waligóra Zgłoś
  oczywiście "otworzy" się, ale tylko za $$$. w ostatnim czasie tak się "otworzyła", że teraz trzeba nawet zapłacić za dostęp do różnicy czasowej pomiędzy kierowcami. coś co jeszcze
  Czytaj całość
  kilka lat temu jako ogólnie dostępny live timing było za darmo.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL