WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Renault Sport / Robert Kubica na Hungaroringu

Szef Renault: Kubicy nie ma na naszej liście

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault F1 Team, przyznał w ostatnim wywiadzie, że stajnia z Enstone nie ma Roberta Kubicy w planach na sezon 2018.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Pomimo wielu spekulacji i udanych prywatnych testów Roberta Kubicy dla Renault, polskiego kierowcy nie ma liście potencjalnych zawodników na sezon 2018. - Wiem, że Formuła 1 jest pełna spekulacji i plotek, ale w tej sprawie musimy być trochę ostrożni. Mówimy o osobie, którą wszyscy kochamy, ma wspaniały wizerunek, ale doświadczyła bardzo trudnej sytuacji - powiedział o Kubicy Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault.

Abiteboul przyznał, że francuska stajnia ma ważne kontrakty ze swoimi kierowcami. - Z Nico mamy długoterminowy kontrakt, a z Jolyonem do końca sezonu 2017. W pewnym momencie przypatrzymy się różnym rozwiązaniom. Jeżeli do tego czasu Robert stanie się opcją, to mu się przyjrzymy. Jednak na chwilę obecną nie jest na naszej liście. Jeszcze sporo przed nim, aby się na niej znaleźć - wytłumaczył w rozmowie z "Motorsport".

Szef Renault nawiązał jeszcze do ostatniego testu w Walencji. - Powtórzę, to był jednorazowy test, aby Robert mógł ocenić swoje granice fizyczne oraz sprawdzić stan psychiczny. Chciał zobaczyć, czy dałby radę w bolidzie F1, zaliczając po drodze samochody GP3, FE czy LMP2 - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej


Czy wierzysz w powrót Roberta Kubicy do regularnego ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)