WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Force India F1 Team

Dwie propozycje zmiany nazwy teamu Force India

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Właściciel indyjskiego zespołu F1, Vijay Mallya zdradził, iż w chwili obecnej rozpatrywane są dwie nazwy z których jedna powinna zastąpić w przyszłym roku znany kibicom termin Force India.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

W kolejnym sezonie Formuły 1 stajnia z Silverstone zamierza zgłosić się do mistrzostw świata pod nową nazwą. Cała akcja ma na celu przyciągnięcie większej liczby sponsorów i nadanie zespołowi międzynarodowego charakteru.

- Zmiana nazwy nie odbywa się często, więc jakiego wyboru byśmy nie dokonali, to powinna ona zostać przy zespole na co najmniej 10 lat - powiedział właściciel Force India, Vijay Mallya.

- Pierwsza propozycja zakładała zmianę nazwy na Force One, ale decyzja jest nadal w toku, ponieważ pojawił się nowym pomysł - Force Racing - zdradził Hindus. - Rozmawiamy z naszymi partnerami i sponsorami, a później podejmiemy ostateczną decyzję.

Media nie ukrywają, że za zmianą nazwy stoją też problemy finansowe jej właściciela. Vijay Mallya jest w Indiach oskarżony o defraudację pieniędzy i nie chce, by zespół był kojarzony z jego ojczyzną.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka: Nie wiem, co będzie dalej (WIDEO)


Jaką nową nazwę powinien nosić zespół Force India?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):