Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica w barwach Renault Getty Images / Na zdjęciu: Robert Kubica w barwach Renault

Zapadła oficjalna decyzja ws. Roberta Kubicy. "To ogromny krok"

Dawid Góra
Dawid Góra
Stało się. Robert Kubica spróbuje swoich sił w nowym bolidzie Renault. - To ogromny krok - przyznaje Michał Kościuszko, kierowca rajdowy. Testy odbędą się kilka dni po zakończeniu Grand Prix Węgier.

Start Kubicy w drugich śródsezonowych testach w dniach 1-2 sierpnia to już oficjalna informacja. Obok Polaka szansę pokazania się w bolidzie R.S. 17 otrzyma Nicholas Latifi. Renault nie potwierdziło, czy testy na Węgrzech zmienią coś w planach zespołu na obecny sezon, jednak ich wartość jest nie do przecenienia.

- To już trzeci krok w stronę F1. Robert dwa razy miał okazję testować samochód Renault - w starszej specyfikacji. Teraz otrzyma pojazd w nowej wersji. To oznacza, że zespół jest żywo zainteresowany tym, aby usiadł za sterami bolidu. Są przekonani, że z tej mąki może być chleb. Jest fizycznie gotowy do największych wyzwań - komentuje Kościuszko.

Kubica ma doskonałą okazję ku temu, aby nie tylko przed zespołem, ale również samym sobą potwierdzić realizm aspiracji. - Bolid w najnowszej specyfikacji różni się od tego, który prowadził do tej pory. To jest potrzebny krok. Miejmy nadzieję, że wysiłki Roberta będą docenione i zobaczymy go podczas któregoś weekendu GP. Robert chce się ścigać, mówi, że jest dobrze przygotowany, a on raczej nie rzuca słów na wiatr. Może wie o czymś, czego my jeszcze nie wiemy - zaznacza mistrz Polski super 1600 i wicemistrz świata juniorów.

Cyril Abiteboul, dyrektor Renault stwierdził, że pierwsze dwa testy pozwoliły zgromadzić dużą ilość informacji. Nadchodząca sesja ma dać jeszcze dokładniejsze dane.

- Wielu ludzi w ogóle nie spodziewało się, że jego powrót do F1 będzie możliwy. Fakt, że dotarł do tego miejsca, jest czymś niesamowitym w skali historii wyścigów na świecie. Po tak ciężkim wypadku i startach w WRC, zresztą z sukcesami, Robertowi udało się skierować energię na powrót do F1. Jak widać praca popłaca. Takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem. Nie daje się samochodów do testów przypadkowym kierowcom i dla stricte marketingowych celów. Myślę, że za tym idzie grubszy plan - dodaje Kościuszko.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica ponownie za kierownicą F1. Kulisy wielkiego powrotu Polaka (WIDEO)Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Jak Robert Kubica wypadnie na testach w aktualnym bolidzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL