Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica w bolidzie Renault Getty Images / Na zdjęciu: Robert Kubica w bolidzie Renault

Renault uchyliło rąbka tajemnicy. "Kubica miał sporo paliwa w samochodzie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica pokazał się z dobrej strony podczas testów F1 na Hungaroringu. Część ekspertów podkreślała jednak, że mógł to być chwyt marketingowy, bo w samochodzie Polaka mogła znajdować się mała ilość paliwa, co mogło wpłynąć na wynik.

Robert Kubica na torze Hungaroring pojawił się w minioną środę. Polak wykręcił wtedy czwarty czas. Równocześnie był to szósty rezultat dwudniowych testów Formuły 1. W przypadku sesji testowych nie wiadomo jednak jak wiele paliwa znajdowało się w samochodach. Dlatego część ekspertów na chłodno analizowała wynik 32-latka.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać Ricardo Panteado, który w ekipie z Enstone pełni rolę głównego inżyniera. To on był odpowiedzialny za współpracę z Polakiem w trakcie testów. Brazylijczyk zdradził on, że zespół był pozytywnie zaskoczony tempem krakowianina.

- Zastanawialiśmy się, czy to możliwe, ale on nie miał najmniejszych problemów z samochodem. Najważniejszą rzeczą jest, że nie miał w nim paliwa na jedno okrążenie. Było go znacznie więcej - powiedział Panteado.

W ten sposób Brazylijczyk zdementował pogłoski, że Kubica mógł swoje najlepsze czasy zawdzięczać małej ilości paliwa w samochodzie. Każdy kilogram w F1 ma niesamowite znaczenie i wpływa na osiągi. Gdyby Renault chciało wykorzystać testy Kubicy w celach marketingowych, to zalałoby jego pojazd minimalnością ilością benzyny. W ten sposób Polak miałby ułatwione zadanie. Biorąc jednak pod uwagę słowa Panteado, taka sytuacja nie miała miejsca.

- Druga ważna sprawa, to liczba pokonanych okrążeń. 142. Dystans dwóch wyścigów na Węgrzech, a przecież w trakcie testów mieliśmy 40 stopni Celsjusza. Tymczasem Robert w żadnym momencie nie poskarżył się na zmęczenie. Nie miał jakichkolwiek problemów. Robił wszystko, tak jak trzeba - dodał inżynier Renault.

ZOBACZ WIDEO Jaka przyszłość przed Robertem Kubicą? "To niesamowity przykład" (WIDEO)Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica wystąpi w tym roku w wyścigu F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL