Najnowsze Wyniki/Kalendarz
pojazd McLarenaPAP/EPA / GEOFF CADDICK / Na zdjęciu: pojazd McLarena

Red Bull wywarł presję na McLarenie. "Wygrywanie z tym silnikiem jest możliwe"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Max Verstappen wygrał ostatni wyścig o Grand Prix Malezji. Zdaniem Fernando Alonso, wygrana Holendra zwiększa presję na McLarenie, aby zbudować konkurencyjny samochód na sezon 2018.

W tym sezonie Red Bull Racing boryka się ze sporymi problemami. Zawodne silniki Renault sprawiły, że Daniel Ricciardo i Max Verstappen nie są w stanie nawiązać równorzędnej walki z Ferrari czy Mercedesem. Mimo tych kłopotów, Verstappen był w stanie wykorzystać atuty swojego pojazdu i sięgnął po wygraną w Malezji.

W kryzysie znajduje się też McLaren, któremu ciąży współpraca z Hondą. Silniki japońskiego producenta są najgorsze w stawce F1, dlatego też niedawno ekipa z Woking podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Hondą. Od przyszłego roku McLaren będzie zaopatrywać się w jednostki napędowe Renault.

- Już na Monzy widzieliśmy mocnego Red Bulla, a przecież to jest tor, na którym potrzebna jest duża moc. Dlatego byliśmy zadowoleni z ich konkurencyjności. Malezja to dla nich kolejny krok naprzód. Pokonali Mercedesa na suchym torze, bez kombinowania ze strategią wyścigową - powiedział Fernando Alonso.

Alonso nadal nie podpisał nowego kontraktu z McLarenem, ale wiele wskazuje na to, że Hiszpan zostanie w ekipie z Woking. - Red Bull dobrymi występami wywarł presję na McLarenie. Pokazali, że mają sprawny samochód i jego mocną stroną na pewno jest podwozie. Musimy się upewnić, że sami wykonamy dobrą pracę pod kątem podwozia. Red Bull pokazał, że wygrywanie wyścigów z tym silnikiem jest możliwe. Musimy go dopasować do podwozia. To nasze wyzwanie - dodał były mistrz świata.

36-latek zakłada, że w przyszłym roku McLaren będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę z Red Bull Racing. - Tak myślę. Myślę, że wyzwaniem będzie zobaczyć McLarena z przodu stawki, ale ten zespół nigdy nie powinien się obawiać walki z innymi rywalami. McLaren powinien być ekipą, która jest w stanie pobić każdego - podsumował Alonso.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadwiślański: Filip Nivette z przytupem sięgnął po tytuł

Czy Fernando Alonso stanie w przyszłym roku na podium wyścigu F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL