WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Felipe Massa

Felipe Massa: Czuję się na siłach, żeby zostać

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Felipe Massa w swojej kolumnie dla portalu motorowego opisał swoje spostrzeżenia odnośnie swojej przyszłości. Brazylijczyk w ostatnich paru tygodniach mocno zmienił nastawienie nt. dalszej kariery.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Nie jest tajemnicą, że Robert Kubica może wygryźć Felipe Massę ze składu Williamsa na sezon 2018. Brazylijczyk zapewnia jednak, że ekipa z Grove powinna mu zaufać i dać fotel na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

- Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że czuję się dobrze i jestem zmotywowany. Znajduję się obecnie w dobrym punkcie mojej kariery - napisał Massa w swojej kolumnie na portalu "Motorsport".

- Jestem zadowolony z bolidu, jak i zespołu. Jedynie mam żal, iż z powodu pecha straciłem w dotychczasowych wyścigach około 30 punktów - dodał.

Brazylijczyk zasugerował Williamsowi, że to właśnie na niego powinno postawić szefostwo. - Oni wiedzą, co mogę wnieść do zespołu. Jeżeli uważają, iż powinienem dla nich jeździć, to powiem im, że jestem gotowy. Nadal mam w sobie sporo entuzjazmu i motywacji - zakończył.

Komentarz Massy jest mocną zmianą do tego, co działo się jeszcze kilka tygodni temu. Wtedy to kierowca Williamsa oznajmił, że decyzja leży po stronie zespołu, a on uszanuje każdą, nawet tą złą. Brazylijczyk zaczął nawet pozytywnie wypowiadać się o możliwych startach w Formule E. Jednak wszystko zmieniło się, gdy do gry o fotel w Williamsie dołączył Kubica. Nagle Massa zaczął naciskać na swój zespół, iż to on jest najlepszą opcją, a testy Polaka nie będą miarodajne.

- Myślę, że to niczego nie zmienia. Williams w stu procentach wie, co mogę dać zespołowi. Nawet jeśli organizuje testy samochodem z 2014 roku, to on był kompletnie inną konstrukcją niż obecny model. Te testy nie powiedzą zbyt wiele - stwierdził brazylijski kierowca zapytany o testy Kubicy i di Resty - powiedział wtedy 36-latek.

Zdaniem wielu obserwatorów, przyszłość Felipe Massy ma rozstrzygnąć się przed GP Brazylii, aby kierowca miał ponownie możliwość pożegnania się z Formułą 1 przed własną publicznością.

ZOBACZ WIDEO RSMP: Zapowiedź Rajdu Śląska (wideo)


Czy Williams powinien zatrzymać Felipe Massę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)