WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Na zdjęciu: Robert Kubica

Nowe fakty o testach Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams nie ujawnił żadnych szczegółów ze środowych testów Roberta Kubicy na torze Silverstone. Nowe fakty przedstawił za to Roberto Chinchero z włoskiego "Motorsportu".

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

W środę Robert Kubica po raz pierwszy siedział za kierownicą Williamsa. Był to model FW36 z 2014 roku. Polak wyjechał na tor Silverstone krótko po godz. 10. Jazdy trwały do późnych godzin popołudniowych, ale ekipa z Grove nie podała żadnych detali. W lakonicznym komunikacie uznała sesję testową za "udaną".

Nowe fakty na temat testów 32-latka przedstawił Roberto Chinchero z włoskiego "Motorsportu", który od wielu lat żyje w bardzo dobrych relacjach z Kubicą. - Polak zrealizował pełny program testów, jaki nakreślił Williams, korzystając przez cały dzień z opon na suchą nawierzchnię, choć były momenty i miejsca na torze, gdzie było mokro. Popołudniu Kubica sprawdzał tempo wyścigowe, zgodnie z planami zespołu. Nie było żadnych problemów, testy uznano za pozytywne - napisał włoski dziennikarz.

Dla Kubicy dzień spędzony za kierownicą modelu FW36 na Silverstone jest niezwykle cenny, gdyż lada dzień czekają go kolejne testy. We wtorek i środę krakowianin będzie przebywać na torze Hungaroring, gdzie ponownie wsiądzie za stery Williamsa. Tam jego konkurentem będzie jednak Paul di Resta.

Szkot jest obecnie kierowcą rezerwowym Williamsa i ma znacznie większe doświadczenie, jeśli chodzi o znajomość samochodu brytyjskiej ekipy. Di Resta, który również rywalizuje o miejsce w teamie na sezon 2018, będzie dla Kubicy punktem odniesienia na Węgrzech.

- Brytyjski zespół nie spieszy się z decyzją, aby wybrać partnera Lance'a Strolla na sezon 2018. Chciałby jednak mieć pewność co do swojego składu na tydzień przed ostatnim wyścigiem sezonu F1 w Abu Zabi - dodał Chinchero.

ZOBACZ WIDEO Mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz rusza w rejs dookoła świata!


Czy Robert Kubica powróci do regularnych startów w F1 w przyszłym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)